Uczestnicy warsztatów wokalnych ,,Muzyka łączy nie dzieli” wystąpili podczas Gminnego Spotkania Wigilijnego

We środę 20 grudnia odbyło się w Telatynie Gminne Spotkanie Opłatkowe, podczas którego mieszkańcy Gminy mieli okazję nie tylko okazję podzielić się Opłatkiem i złożyć sobie życzenia ale również wysłuchać przygotowanych koncertów i pośpiewać wspólnie kolędy. Było bardzo uroczyście.
Wyjątkowym momentem Gminnego Spotkania Wigilijnego był koncert kolęd i pastorałek pt. ,,Wokół świątecznego stołu” przygotowany przez uczestników warsztatów wokalnych – dzieci i młodzież oraz seniorów biorących udział w projekcie ,,Muzyka łączy nie dzieli” w ramach Programu Edukacja Kulturalna. Występ nadzorował opiekun muzyczny grupy – wieloletni nauczyciel Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Lubelskim pan Roman Malinowski. Artyści prezentowali się bardzo elegancko gdyż wystąpili w strojach przygotowanych specjalnie na tą okazję. W ich wykonaniu można było usłyszeć m.in.: ,,Gdzie jest nasze Betlejem”, ,,Słychać już Aniołów chór”, ,,Kolędę dla nieobecnych”, ,Józefie stajenki nie szukaj”, ,,Kolyndnicy”, ,,Pastorałkę – Od serca do ucha” oraz ,,Dzień jeden w roku” – który zaśpiewali wspólnie jako finał przygotowanego występu. Dzięki uczestnictwu w warsztatach a następnie we wspólnej Wigilii, uczestnicy mieli nie tylko okazję włączyć się bezpośrednio w organizację wydarzenia ale też możliwość zaprezentowania się przed publicznością gminną i pokazania tego, co nauczyli się podczas warsztatów. Sam występ podczas Gminnego Spotkania Wigilijnego był podsumowaniem zdobytych umiejętności.
Warsztaty wokalne ,,Muzyka łączy nie dzieli” trwały od połowy września, dały możliwość nie tylko nauki śpiewana ale pokazały również, że zarówno starsi jak i młodsi mogą wspólnie się integrować, śpiewać i spędzać czas razem budując pozytywne relacje.
,,Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”