Reprezentowaliśmy Gminę Telatyn na Dożynkach Powiatowych

W niedzielę, 3 września br odbyły się w Wożuczynie Cukrowni  Dożynki Powiatowe podczas których rolnicy z całego Powiatu Tomaszowskiego dziękowali za zebrane plony. Na Dożynki przybyły delegacje z poszczególnych gmin, poczty sztandarowe, wystawcy, instytucje oraz zaproszeni goście. Organizatorem wydarzenia był Powiat Tomaszowski na czele ze Starostą panem Henrykiem Karwanem i Gmina Rachanie wraz z Wójtem panem Romanem Miedziakiem. Starościną tegorocznych Dożynek była pani Joanna Sławińska z Wasylowa, która wraz z mężem Robertem prowadzi gospodarstwo rolne.

Gminę Telatyn podczas Dożynek Powiatowych reprezentowała delegacja na czele z Wójtem Gminy Telatyn panem Dariuszem Kozłowskim. Obecni byli Przewodniczący Rady Gminy pan Jarosław Romanowski, Dyrektor Biblioteki pani Alicja Górnik, pracownicy Urzędu Gminy, sołtysi, Jednostka OSP Wasylów, panie z KGW w Telatynie, KGW w Łykoszynie, KGW w Żulicach, KGW Dutrów które przygotowały stoisko z tradycyjnym poczęstunkiem i pięknym rękodziełem. W pomoc w przygotowanie stoiska włączyły się Panie z KGW w  Poturzynie. Panie z Gminy Telatyn po raz kolejny stanęły na wysokości zadania – był bigos, różnego rodzaju pasztety,  pieczone mięsa, wypieki na słono, paszteciki, pierożki i różnego rodzaju ciasta. Nasze stoisko odwiedziło bardzo dużo ludzi, którzy mieli okazję spróbować regionalnych dań. W korowodzie z Gminy Telatyn obecne były dwie delegacje wieńcowe – KGW w Łykoszynie oraz KGW Dutrów. Podczas Dożynek wręczono odznaczenia dla najlepszych rolników z powiatu tomaszowskiego. Odznaczeni za rok 2023 zostali również rolnicy z Gminy Telatyn: pan Waldemar Anioł z Telatyna, pan Mateusz Grabczuk z Dutrowa i pan Krzysztof Skop z Kryszyna.

Po części oficjalnej, licznych przemówieniach i gratulacjach dla organizatorów rozpoczęła się uroczysta dziękczynna Msza św. w intencji rolników z Powiatu Tomaszowskiego, którą w koncelebrze z proboszczem parafii Nawiedzenia NMP w Wożuczynie ks. Bogdanem Jaworowskim odprawił proboszcz parafii ZNMP w Tomaszowie Lubelskim ks. dr Jarosław Przytuła. Jak to na dożynkach bywa nie zabrakło również części artystycznej. Na scenie zaprezentowały się dzieci i lokalne zespoły z Gminy Rachanie oraz ,,Kapela Bełżecka”. Dożynki zakończyły się zabawą z gwiazdą wieczoru zespołem ,,Zbóje” oraz zespołem Pryzmat i Focus-Live.

Bardzo dziękujemy naszej delegacji za godne i wspaniałe reprezentowanie Gminy Telatyn na Dożynkach Powiatowych. Dziękujemy przede wszystkim za zaangażowanie, KGW w Telatynie, KGW w Łykoszynie, KGW Dutrów, KGW w Żulicach i KGW w Poturzynie za przygotowanie stoiska, poszczególnym delegacjom za piękne wieńce dożynkowe, jednostce OSP Wasylów za udział w korowodzie.