Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Telatyn podsumowały 2023 rok

Podczas Walnego Zebrania, które odbyło się 29 lutego br w Wiejskim Centrum Turystyki i Promocji Wsi w Łykoszynie, Koła Gospodyń Wiejskich podsumowały swoją działalność za 2023 rok.  Wydarzenie to zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski, Sekretarz Gminy pani Małgorzata Bryk, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn pani Alicja Górnik, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Telatynie pani Małgorzata Śliczniuk – Loda. Obecni byli również pracownicy Urzędu Gminy pani Ewelina Galant-Woźniak i pani Agnieszka Śmiałko. Wszystkich obecnych powitała Przewodnicząca Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Telatyn pani Agnieszka Fronc. Słowo do obecnych Pan skierował również Wójt Gminy pan Dariusz Kozłowski, który podziękował Kołom za bardzo owocną i aktywną współpracę. Z racji tego, że zbliża się Dzień Kobiet – Koła Gospodyń, od pana Wójta otrzymały również upominki. W dalszej części spotkania obecne na Walnym Zebraniu Koła Gospodyń przedstawiły sprawozdania ze swojej rocznej działalności oraz przybliżyły swoje plany na 2024 rok. W każdym z Kół Gospodyń, rok 2023 obfitował w różne wydarzenia i inicjatywy. Panie uczestniczyły w wydarzeniach lokalnych, prowadziły różnego rodzaju warsztaty, robiły palmy i stroiki, brały udział w kiermaszach, uczestniczyły w spotkaniach, jeździły na wycieczki oraz wspierały swą pomocą kulinarną wydarzenia organizowane na terenie Gminy i w Powiecie Tomaszowskim, reprezentując Gminę Telatyn. Obecnie w Gminie Telatyn istnieje 14 Kół Gospodyń Wiejskich, które skupiają blisko 200 osób aktywnie uczestniczących we wszystkich gminnych inicjatywach.

Po części oficjalnej odbyła się zabawa przygotowana przez panie z Urzędu Gminy – wybory Miss Gracji KGW 2023. Po licznych konkurencjach, które obejmowały m.in. test wiedzy z zasad savoir vivre, test wiedzy o kulinariach, test zręczności czy test wiedzy o słynnych kobietach wyłoniono zwyciężczynię. Tytuł Miss Gracji KGW otrzymała pani Izabela Kozak a tytuł vice Miss pani Katarzyna Procnal. Poczęstunek dla uczestników wydarzenia przygotowały wszystkie Koła Gospodyń.

Dziękujemy wszystkim Kołom Gospodyń za dotychczasową, owocną współpracę i życzymy wszystkim członkom Kół Gospodyń Wiejskich z naszej Gminy dużo zdrowia, wspaniałych, kreatywnych działań i realizacji swoich marzeń!!!