Uroczystości patriotyczne w Gminie Telatyn

W Gminie Telatyn uroczystości związane ze 105 rocznicą odzyskania Niepodległości rozpoczęły się już 9 listopada br, uroczystą Akademią przygotowaną przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Telatynie. Społeczność szkolna przystąpiła również do akcji ,,Szkoła do Hymnu” i wspólnie 10 listopada zaśpiewała Hymn Polski.

11 listopada uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji walczących o niepodległość Ojczyzny, w której uczestniczyły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej w Telatynie i Światowego Związku Żołnierzy AK – rejon Telatyn, władze samorządowe na  czele z Wójtem Gminy panem Dariuszem Kozłowskim, społeczność szkolna wraz z dyrekcją panią Małgorzatą Śliczniuk- Loda i panią Wiesławą Przytuła, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn pani Alicja Górnik, Gminny Komendant ZOSP RP druh Jacek Nowosadowski, Przewodnicząca Gminnego Klubu Seniora pani Halina Szczerbińska, harcerze z 19 DH Modrzewie wraz z druhem Henrykiem Szarugą, zuchy ,,Ogniki” wraz z druhną Izabelą Kozak oraz mieszkańcy Gminy Telatyn.

Po Mszy św. uczestnicy udali się pod Pomnik bohaterów poległych w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny w latach 1939-45 w Telatynie, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

W ten sam dzień odbył się w Tomaszowie Lubelskim Powiatowy przegląd pieśni patriotycznej i legionowej. Na scenie w Tomaszowskim Domu Kultury, reprezentując Gminę Telatyn wystąpił Zespół śpiewaczy Lawenda.

Dziękujemy wszystkim za piękną postawę patriotyczną i wspólne świętowanie 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.