Uroczyste, powiatowe święto strażaków

W miejscowości Perespa w Gminie Tyszowce 14 maja 2023r. odbyły się uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Strażaka oraz Jubileuszu 100-lecia miejscowej jednostki OSP. W wydarzeniu tym oprócz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Tomaszowskiego uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, kierownicy i komendanci współpracujących służb i instytucji oraz emerytowani Komendanci PSP. W uroczystości udział wzięli również Strażacy – ochotnicy z Gminy Telatyn oraz Sekretarz Gminy pani Małgorzata Bryk i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Gminy Telatyn druh Roman Kurnik. 

Obchody Powiatowego Święta Strażaka rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji wszystkich strażaków w kościele pw. Św. Michała Archanioła, którą sprawowali: proboszcz parafii Ks. Czesław Szczerba oraz Kanclerz Kurii Diecezjalnej Ks. Sylwester Zwolak. Po uroczystej Mszy św., pododdziały, poczty sztandarowe i zaproszeni goście przemaszerowali na miejsce uroczystości – plac  przy remizie OSP Perespa, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. W ramach obchodów odbyło się wręczenie odznaczeń, medali oraz nagród dla zasłużonych strażaków z terenu powiatu tomaszowskiego oraz uroczystości związane z jubileuszem OSP Perespa. Z gminy Telatyn do odznaczenia zostali wyróżnieni:

1.      Władysław Cioch z OSP Łachowce  – Medal im. Chomicza

2.      Andrzej Rybak z OSP Poturzyn – Złoty Medal ZZdP

3.      Jerzy Mazurek z OSP Posadów – Złoty Medal ZZdP

4.      Janusz Szczerba z OSP Łachowce –   Złoty Medal ZZdP

5.     Łukasz Grabczuk z OSP Nowosiółki – Srebrny Medal ZZdP

6.     Jarosław Karczmarczuk z OSP Żulice – Srebrny Medal ZZdP

7.     Przemysław Gala z OSP Nowosiółki- Srebrny Medal ZZdP

8.     Marzena Gancarz z OSP Nowosiółki – Brązowy Medal ZZdP

9.     Teresa Gala z OSP Nowosiółki – Brązowy Medal ZZdP

10.    Karolina Gala-Wiśniewska z OSP Nowosiółki – Brązowy Medal ZZdP

11.    Radosław Piskor z OSP Telatyn – Brązowy Medal ZZdP

Ponadto podziękowania od Prezesa ZG ZOSP RP za działalność na granicy i wsparcie uchodźców otrzymały dwie jednostki z gminy Telatyn  – Ochotnicza Straż Pożarna w Telatynie i Ochotnicza Straż Pożarna w Poturzynie.

 

 Fot. KP PSP Tomaszów Lub