Mieszkańcy Gminy Telatyn podzielili się Opłatkiem

Gminne Spotkanie Opłatkowe, jakie zostało zorganizowane 20 grudnia br w Domu Strażaka w Telatynie stało się preludium do pięknego przeżywania zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – tego wyczekiwanego przez wszystkich pięknego czasu w ciągu roku. Spotkanie to było nie tylko okazją do podzielenia się Opłatkiem i złożenia sobie życzeń ale również do wysłuchania przygotowanych koncertów i wspólnego śpiewania kolęd.

Wszystkich obecnych powitał Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski. W ramach wstępu do dalszego świętowania, w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia artyści – pani Barbara Rabiega i pan Waldemar Kondraciuk, śpiewem naszych pięknych, polskich kolęd wprowadzili wszystkich obecnych w ten szczególny, bożonarodzeniowy czas. Następnie  Harcerze z 19 DH Modrzewie im. 12 Pułku Ułanów Podolskich w Telatynie ze Stowarzyszenia Harcerstwa Polskiego ,,Harcerska Brać” wraz z opiekunem Henrykiem Szarugą na ręce pana Wójta przekazali światełko Betlejemskie. Przy akordeonowym akompaniamencie pana Wiesława Stachurskiego wszyscy zaśpiewali kolędę ,,Cicha noc“ a po odczytaniu Ewangelii św Łukasza przez ks. Jerzego Rzeszowskiego wszyscy obecni złożyli sobie nawzajem świąteczne życzenia. Była to wyjątkowa, wzruszająca chwila spotkania – czas serdeczności i wzajemnej życzliwości. Życzenia dla wszystkich mieszkańców złożył również Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski.

Część artystyczną spotkania rozpoczął koncert przygotowany przez dzieci i młodzież oraz seniorów biorących udział w projekcie ,,Muzyka łączy nie dzieli”, którzy zaprezentowali się z koncertem kolęd i pastorałek.  Ze świątecznym koncertem przygotowanym specjalnie na to spotkanie wystąpił również Zespół Artystyczny ,,Fermata”. Wszystkie te przygotowane występy dały okazję do wspólnego śpiewania zarówno pięknych kolęd, jak również pastorałek, które w polskiej tradycji stanowią niezwykle ważny aspekt. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym wigilijnym poczęstunkiem: pierożkami i barszczykiem i świątecznymi ciastami.

Organizatorem wydarzenia byli: Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski, Proboszcz Parafii w Żulicach, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Telatynie, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn oraz Gminne Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Telatyn. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji wydarzenia oraz wszystkim, którzy włączyli się w to wspólne świętowanie.