Konkurs Edukacyjny dla Szkół z okazji Dnia Współpracy Europejskiej 2019

Dnia 20 maja 2019 roku zostały ogłoszone wyniki Konkursu Edukacyjnego dla Szkół z okazji Dnia Europejskiej Współpracy 2019.

Miło nam poinformować, że wśród finalistów konkursu znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie. W skład drużyny wchodzą uczniowie klasy VII: Aleksandra Błaszczak, Natalia Nogas, Paweł Ratyna i Miłosz Dobrowolski. Uczniowie pod kierunkiem p. Anny Wielosz w kreatywny sposób zrealizowali zadania konkursowe. Celem konkursu była prezentacja potencjału i możliwości młodych ludzi mieszkających w obszarze przygranicznym jako drogi do lepszej przyszłości. Konkurs został ogłoszony przez Program Współpracy Transgranicznej Polska- Białoruś- Ukraina 2014-2020 i przeznaczony był dla szkół z obszarów przygranicznych z Polski , Białorusi i Ukrainy. Rywalizacja była ogromna. Spośród ponad 70 zgłoszeń w finale wezmą  udział 24 drużyny – po 8 z każdego kraju.

Nagrodą jest udział w finale konkursu , który odbędzie się w dniach 11-14 września 2019 r. w Rzeszowie. Będzie to z pewnością niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestniczących w tym wydarzeniu.