Ach co to był za bal!!!

By tradycji stało się zadość, dnia 9 lutego 2019r. w Telatynie odbył się Bal  dla przyszłych absolwentów klasy VIII i klas III oddziałów gimnazjalnych. Trzeba dodać, iż był to bal szczególny, gdyż właśnie w tym roku szkolnym po raz ostatni –  można było obejrzeć Poloneza w wykonaniu gimnazjalistów i gimnazjalistek klas trzecich, którym przypadło zakończyć naukę właśnie na etapie szkolnym. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili licznie przybyli goście: Wójt Gminy Telatyn – pan Dariusz Kozłowski, Dyrektorzy Szkoły – pan Bogdan Tucki i pani Barbara Wójcik, Ks. Andrzej Bastrzyk, rodzice, uczniowie klas VI i VII oraz byli absolwenci  naszej szkoły.

Uroczystość, po słowach: „Poloneza czas zacząć…”,  rozpoczęła się Polonezem do muzyki z filmu „Pan Tadeusz”, który został przygotowany przez nauczyciela wychowania fizycznego, pana Krzysztofa Michalczka. Polonez został poprowadzony przez parę uczniów: Izabelę Matwiejczuk i Sebastiana Mąkala. 

Szyku i dostojności tej szczególnej chwili dodawały piękne, kolorowe suknie dziewcząt i eleganckie garnitury chłopców.  Taneczny nastrój został przedłużony walcem Szostakowicza, zatańczonym przez uczniów oraz nauczycieli. Na zakończenie części oficjalnej z wesołą niespodzianką wystąpił zespół taneczny  chłopców klas gimnazjalnych. Młodzież zatańczyła układ taneczny do składanek różnych rodzajów melodii. Szczególny aplauz chłopcy otrzymali, naśladując scenę z „Titanica”. Po części oficjalnej, zabawa taneczna trwała do późnych godzin wieczornych.