Zimowisko w Gminie Telatyn

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie, tradycyjnie jak co roku odbyło się zimowisko. Uczestniczyło w nim ponad sześćdziesięcioro dzieci klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. 
W czasie tegorocznego zimowiska dzieci miały zapewnione mnóstwo atrakcji, zabaw i opiekę wychowawców. Podczas prowadzonych zajęć dzieci rozwijały własne zainteresowania, poprzez udział w rozgrywkach i turniejach sportowych, uczyły się kulturalnie kibicować, poznawały zasady bezpieczeństwa i stosowanie zasady fair play. Uczyły się jak właściwie spędzać wolny czas z kolegami i koleżankami oraz jak organizować wspólne zabawy.

Atrakcji było mnóstwo: konkurencje sportowe, gry i zabawy w sali zabaw, konkursy wiedzy i plastyczne: „Jestem bezpieczny na drodze”, „Uzależnieniom mówimy- STOP”, „Picie i palenie kradnie zdrowie”, „Wygraj marzenia-oszczędzaj” oraz „Bezpieczne ferie z Internetem”. Dla najmłodszych zorganizowany był wyjazd do Tomaszowa Lubelskiego na bajkę „Klakson i spółka”.  Organizacją zimowiska zajęły się panie Małgorzata Śliczniuk- Loda oraz Janina Tucka, a pomocą służyły panie: Anna Bednarczuk, Mariola Kowalczyk, Henryka Bucior, Alicja Wiśniewska, Elżbieta Oleszczuk, Wiesława Przytuła, Agnieszka Dobrowolska i Magdalena Szymańska.

Fot. SP Telatyn