Zaproszenie na uroczyste otwarcie Centrum Promocji Wsi Poturzyn oraz widowisko poetycko-muzyczne ,,Lubelskie szlaki romantyków polskich”

Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski oraz  Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej i Twórczości Teatralnej EDUARTTE zapraszają na Uroczyste otwarcie Centrum Promocji Wsi Poturzyn, które odbędzie się dnia 23 października 2022r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.30 uroczystą częścią oficjalną. O godz. 14.00 zapraszamy na widowisko poetycko – muzyczne, składające się z dwóch części..

Część I: „Z pieśni o ziemi naszej” – przedstawiająca sylwetkę i dorobek, urodzonego w Lublinie poety i patrioty, Wincentego Pola, w 150 lat od jego śmierci.

Część II: „W drodze do przyjaciela” – ukazująca postać i twórczości Fryderyka Chopina, w kontekście jego serdecznej przyjaźni z Tytusem Woyciechowskim, właścicielem rozległego majątku ziemskiego w Poturzynie.

W programie, oprócz arii, pieśni i utworów kameralnych Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina, znajda się też fragmenty poematu „Pieśń o ziemi naszej” Wincentego Pola oraz prelekcje.

Wśród wykonawców: Mariola Zagojska-sopran, Patrycjusz Sokołowski-bas, Alesia Aleksandrowicz – fortepian oraz młodzi artyści grupy Young Hearts to Art:, Natalia Ociesa fortepian, Teresa Ritter -sopran, Fryderyk Pieńkoś – tenor, Ernest Tymczyszyn- tenor, Jan Mielniczuk – wiolonczela, Seweryn Szarpak -fortepian, Gabriel Zagojski- fortepian

Prelekcje: Grażyna Dobrzańska, Wiktor Kowalczyk, Karol Rzepecki

Kierownictwo muzyczne: Alesia Aleksandrowicz, Kierownictwo literackie: Karol Rzepecki, Reżyseria: Mariola Zagojska

Zadanie jest współfinansowane przez Województwo Lubelskie.

www.eduartte.pl    https://fb.me/e/3EcfIPDdu