Zabawa Andrzejkowa z Seniorami

Seniorzy z Gminy Telatyn 10 listopada br uczestniczyli w Spotkaniu Andrzejkowym, które zorganizowane zostało seniorom przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łykoszynie. Na Andrzejki do seniorów przybyli również goście:

Poseł na Sejm RP pan Tomasz Zieliński, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego pan Robert Bondyra, Starosta Tomaszowski pan Henryk Karwan, Komendant PSP w Tomaszowie Lubelskim st. bryg. mgr inż. Mirosław Michoński oraz gospodarz miejsca Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski i pracownicy Urzędu Gminy, ks. Michał Kruk – wikariusz parafii w Nabrożu oraz Radny Gminy Telatyn pan Rafał Jaszczuk. Przejazdem Seniorów odwiedził także Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski.

Były tańce śpiewy i jak to na Andrzejkach bywa nie zabrakło tradycyjnych wróżb na wesoło: lanie wosku przez klucz, rzucanie za siebie ostrużyn z jabłek, wróżenie z łupin orzechów, wróżenie z kwiatów. Poczęstunek przygotowały  panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łykoszynie uczestniczące w Programie Fundacji Biedronki ,,Danie wspólnych chwil”, które samodzielnie napisały projekt i realizują go z dużym sukcesem. Z racji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Seniora, który przypada 14 listopada, Wójt złożył Seniorom życzenia i wręczył kosz ze słodyczami. 

Zabawa i tańce trwały do późnych godzin wieczornych.