Wielkanocne spotkanie w Radkowie

Po niemal dwuletniej przerwie spowodowanej przez Covid-19, panie z Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich powróciły do dawnej tradycji związanej z organizacją Spotkania wielkanocnego ,,Jajeczko w Radkowie”. Były życzenia i świąteczny, wielkanocny poczęstunek. Jak nakazuje tradycja, spotkanie rozpoczęło się od życzeń i dzielenia się jajkiem – odwiecznym symbolem życia. Był świąteczny żurek i dania wielkanocne – rolady mięsne i jajeczne, faszerowane jaja, mięsa, różnego rodzaju sałatki i oczywiście na deser ciasto. Było wesoło i radośnie.

Niemałą atrakcję przygotowały dla uczestników gospodynie z KGW Radków. Zorganizowały bowiem dla wszystkich loterię fantową z niespodziankami wielkanocnymi: pisankami, kurczakami, bukiecikami i słodyczami. Każdy los był wygrany i każdy coś ciekawego otrzymał.

W spotkaniu, oprócz przybyłych pań z KGW uczestniczył Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski, proboszcz parafii w Rzeplinie ks. Grzegorz Hałas, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu pan Wiesław Cielica oraz pracownicy Urzędu: pani Małgorzata Bryk i pani Ewelina Galant-Woźniak.