Warsztaty plastyczne z biało-czerwoną flagą w tle

Biblioteka Publiczna  Gminy Telatyn

18 czerwca w Wiejskim Centrum Kultury i Promocji Wsi w Telatynie odbyły się Warsztaty plastyczne pt. ,,Godło Polski” zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Telatyn, utrzymane w charakterze patriotycznym. Uczestniczyła w nich 20 – osobowa grupa dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Telatynie, która pod opieką pań Moniki Tchórzewskiej, Wiesławy Przytuły i Joanny Czaus pracowała nad tworzeniem unikalnej biało- czerwonej flagi z godłem Polski. Warsztaty prowadziła pani Joanna Patron – właścicielka galerii z rękodziełem ,,W ramach sztuki” oraz wielka pasjonatka własnoręcznie tworzonego dzieła. W spotkaniu uczestniczyła również pani Alicja Górnik – Dyrektor Biblioteki, pani Katarzyna Bąk oraz pracownicy Urzędu Gminy.

Podczas warsztatów uczestnicy stworzyli biało – czerwoną Flagę, która została wykonana na desce z zastosowaniem różnorodnych technik plastycznych, z wykorzystaniem metody mix-media.

Zorganizowane warsztaty stały się nie tylko okazją do nauczenia się czegoś nowego, stworzenia unikalnego dzieła ale również miały charakter integracyjny, który służy wzmocnieniu zarówno więzi koleżeńskich jak i przyjacielskich. Stały się również  okazją do poznania nowych środków autoekspresji oraz rozwijania zdolności plastycznych.

“Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” – nazwa zadania: Mieszkańcy Gminy Telatyn RAZEM dla Niepodległej.