Warsztaty plastyczne ,,Mój skarbiec na rodzinne pamiątki”

Czwartek 6 sierpnia br był w gminie Telatyn dniem wyjątkowym. A wszystko za sprawą cudownej atmosfery jaka panowała w Centrum Turystyki i Promocji Wsi Telatyn i zorganizowanym warsztatom plastycznym dla dzieci i dorosłych pn. ,,Mój skarbiec na rodzinne pamiątki”.

Warsztaty prowadziła pani Joanna Patron – właścicielka galerii i pracowni artystycznej ,,W ramach sztuki” z Zamościa – wielka miłośniczka rękodzieła i sztuki. Rano w warsztatach uczestniczyła 16 osobowa grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Telatynie, a następnie 20 osobowa grupa kobiet, które lubią tworzyć coś wyjątkowego i pięknego, coś co jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Dzieci stworzyły spersonalizowany worek, natomiast panie piękną szkatułkę. Obie te rzeczy mogą posłużyc, jak sama nazwa warsztatów wskazuje na rodzinne pamiątki i  zdjęcia. Był to szczególny czas dla wszystkich uczestników, pozwolił bowiem nie tylko na wykonanie czegoś pięknego ale również dał okazję na wspólne spędzenie czasu i wzajemną integrację.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Kronika Tygodnia i Tygodnik Zamojski.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego ,,Niepodległa” – nazwa zadania ,,Zjednoczeni dla NIEPODLEGŁEJ”