W Posadowie Odbył się VII Rodzinny Sportowy Piknik ,,Z myślą o misjonarzach”

W niedzielne popołudnie, 11 lipca br odbył się VII Rodzinny Sportowy Piknik ,,Z myślą o misjonarzach”, któremu przyświecał szczytny cel – zbiórka na potrzeby misji. W wydarzeniu oprócz licznie przybyłych mieszkańców Gminy Telatyn i okolicznych miejscowości uczestniczyli zaproszeni goście: Poseł na sejm RP pan Tomasz Zieliński, Starosta Powiatu Tomaszowskiego pan Henryk Karwan oraz Burmistrz Łaszczowa pani Aleksandra Pietrasz. Wójta Gminy Telatyn reprezentował Sekretarz Gminy pan Mieczysław Szaruga. Obecni byli również księża – Ordynariusz Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej ks. Biskup Marian  Rojek, Kanclerz Kurii ks. Michał Maciołek, Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. o. Pio w Zamościu ks. Mariusz Skakuj,  Dyrektor Katolickiego Radia Zamość ks. Sylwester Zwolak oraz kapłani z zaprzyjaźnionych parafii. 

Organizatorzy jak co roku zaplanowali dla uczestników wiele ciekawych atrakcji. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie na najładniejszy zamek z piasku, na potrawę regionalną i uczestniczyć w konkursie strzelania z łuku. Odbyły się również VII Mistrzostwa w wędkowaniu i XIII Otwarte Mistrzostwa w tenisie stołowym. Dla dzieci przygotowane były zjeżdżalnie i zagroda z alpakami. Było również wspólne grillowanie. Każdy mógł rodzinnie i spokojnie spędzić czas w pięknej scenerii posadowskiego Grodziska.

Podczas Pikniku można było spotkać się z siostrami zakonnymi z Domu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach u których posługuje siostra Regina z Korei Południowej. Opowiadała ona o swoim rodzinnym kraju. Siostry prowadzą dom rekolekcyjny, który jest miejscem spotkań różnych grup i wspólnot, miejscem zaczerpnięcia tak sił fizycznych jak i duchowych.  O misjach i wyjeździe do Kenii opowiadał również ks. Mariusz Skakuj –rejonowy opiekun dzieł misyjnych. Uczestnicy mieli również możliwość wziąć udział w loterii i kawiarence misyjnej, spotkać się z zielarzem Mniszkiem i posłuchać o ziołolecznictwie. Na scenie nie zabrakło występów artystycznych – zagrał zespół ks. Andrzeja z Tomaszowa Lubelskiego który m.in. zaprezentował nowe aranżacje znanych utworów, wystąpił Chór Parafialny ,,Jaśmin” z Rzeplina, Krzysio i Hania Gągoł, schola z Łabuń oraz Agnieszka Drewnicka – Exaited. Wszelkie zebrane podczas Pikniku środki finansowe w kwocie ponad 13 tys. zł. zostaną przekazane na cele misyjne.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek oraz Beata Mazurek, poseł do Parlamentu Europejskiego. Organizatorem wydarzenia były Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Stowarzyszenie Miłośników Grodu Posadów oraz Gmina Telatyn. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Zamość.