VI Kiermasz Kwiatów i Krzewów w Telatynie już za nami

Tradycją jest, że od kilku lat w Gminie Telatyn odbywają się kiermasze kwiatów i krzewów, podczas których mieszkańcy gminy mają możliwość zakupić różnego rodzaju rośliny. W tym roku miał miejsce już VI Wiosenny Kiermasz Kwiatów i Krzewów, który odbył się w Telatynie na ,,Ryneczku pod chmurką” 28 kwietnia 2023roku. Dopisała zarówno pogoda jak i kupujący. Kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem odwiedzających.

Wystawcy, którzy przybyli na kiermasz: pani Teresa Kosidło, pan Andrzej Buczek, pan Krzysztof Pękala, pan Andrzej Dobrowolski, pani Janina Toroch, pan Stanisław Żańczak – zaprezentowali sadzonki kwiatów, krzewów, roślin jednorocznych i wieloletnich, drzewka owocowe oraz różnego rodzaju sadzonki warzyw.

W kiermaszu uczestniczyli również przedstawiciele Nadleśnictwa Mircze: referent Paulina Laskowska, referent Tomasz Paska, leśniczy Marcin Żołdak.

Kiermasz odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Telatynie wraz z panią Grażyną Dobrzańską i Dyrekcją Szkoły: panią Małgorzatą Śliczniuk – Loda i panią Wiesławą Przytuła. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat lasu i pracy leśników.

Podziękowanie za udział w Kiermaszu wręczyła Sekretarz Gminy pani Małgorzata Bryk.