Ślubowanie uczniów klasy I i pasowanie na ucznia

We środę 19 października 2022 r. uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczył Wójt Gminy Telatyn Pan Dariusz Kozłowski, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn Pani Alicja Górnik,  rodzice pierwszoklasistów oraz społeczność szkolna.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym pierwszaków, przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni klasy I – pani Agnieszki Dobrowolskiej. Dzieci na celujący udowodniły, że zasługują na to, by zostać prawdziwymi już uczniami. Niespodzianką dla rodziców i osób uczestniczących w uroczystości był Polonez zatańczony przez pierwszoklasistów. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i zachwycili wszystkich  pięknie wykonanym tańcem. Po części artystycznej odbyło się ślubowanie – każdy pierwszoklasista z przejęciem powtarzał słowa ślubowania.

Po ślubowaniu Pani Dyrektor Małgorzata Śliczniuk – Loda dokonała aktu pasowania na ucznia, dotykając dużym ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty. Później, prawdziwym już uczniom klasy I, zostały wręczone dyplomy i okolicznościowe prezenty. Dzieci otrzymały też książki ufundowane przez Radę Rodziców oraz długopisy i ołówki ufundowane przez Wójta Gminy Telatyn. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem uczniów klasy I, ich rodziców oraz nauczycieli.

 Rozpoczęcie nauki w szkole jest  niewątpliwie dużym  przeżyciem dla każdego dziecka oraz jego rodziców. Pierwszoklasiści poznają nowych  kolegów, nauczycieli, uczniowskie prawa i obowiązki, uczą się trudnej sztuki pisania i czytania. Każdy z nich stara się jak najlepiej sprostać tym niełatwym zadaniom. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.