Seniorzy i Juniorzy podsumowali projekt ,,Zachowanie Seniora wzorem dla Juniora – czyli bezpieczny Senior w Gminie Telatyn”

,,Zachowanie Seniora wzorem dla Juniora – czyli bezpieczny Senior w Gminie Telatyn” – pod takim hasłem przewodnim, będącym zarazem tytułem projektu odbył się w Gminie Telatyn trzeci i ostatni rajd rowerowy, zaplanowany w ramach ,,Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020″, który stanowił podsumowanie dotychczasowych działań podjętych na rzecz bezpiecznego zachowania się na drodze Juniorów i Seniorów. Rajd, jak każde dotychczasowe ,,rowerowe spotkanie” został poprzedzony rozmową z przedstawicielami Policji z Posterunku Policji w Łaszczowie, którzy ostrzegali rowerzystów przed zagrożeniami na drodze. Każdy z uczestników dla bezpieczeństwa otrzymał kamizelkę odblaskową oraz posiadał opaskę na rękę. W rajdzie uczestniczyło 21 Juniorów – uczniów Szkoły Podstawowej w Telatynie wraz z opiekunami oraz 40 Seniorów – członków Gminnego Klubu Seniora, którzy podczas rowerowej przejażdżki wzajemnie się wspierali i dokształcali w zakresie bezpiecznego zachowania się na drodze. Podczas ostatniego rajdu spotkali się wszyscy uczestnicy wcześniej organizowanych dwóch wyjazdów rowerowych. Spotkanie integracyjne odbyło się w Wasylowie, gdzie przy Świetlicy wiejskiej, miało miejsce wspólne ognisko. Była pieczona kiełbasa i słodkości. W organizację spotkania włączyły się panie z KGW Wasylów. Dzieci i młodzież grały w piłkę nożną na boisku i w lotki. Czas upłynął miło i sympatycznie. Dopisała nie tylko pogoda – gdyż było ciepło i słonecznie ale również humory uczestników. Do Telatyna wszyscy wracali zadowoleni i radośni, i już planowali kolejne wycieczki rowerowe.

Dofinansowano ze środków rezerwy celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ.