Panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Telatyn obchodziły Dzień Kobiet

Jako pierwsze bo już 7 marca br, świętowanie Dnia Kobiet w Gminie Telatyn rozpoczęły panie z Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich. Spotkanie odbyło się w Domu Strażaka w Telatynie i zostało połączone z Warsztatami kulinarnymi pn. ,,Robimy domowe kiełbasy i inne frykasy”. Pomysłodawcą wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich w Telatynie na czele ze swoją Przewodniczącą panią Małgorzatą Kumą. Działania koleżanek z Telatyna wsparły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Poturzynie i Koła Gospodyń Wiejskich w Łachowcach. Niezawodne okazały się również inne panie z poszczególnych Kół, które wsparły organizację Święta swoimi słodkimi wypiekami i przystawkami. Inicjatywę wspólnego świętowania wspomógł również Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski.

W wydarzeniu tym, oprócz licznie przybyłych pań i panów uczestniczyli również zaproszeni goście: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu pan Wiesław Cielica z małżonką, opiekun Kół Gospodyń Wiejskich z ramienia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pan Piotr Kielar z małżonką oraz Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski z małżonką. Były życzenia, słodkie upominki oraz zaplanowane wcześniej warsztaty kulinarne, podczas których panie mogły zobaczyć jak robi się domową kiełbasę. Wskazówek i porad w tym temacie udzielał pan Piotr Kielar. Nie zabrakło również występu artystycznego przygotowanego przez grupy taneczne działające przy Szkole Podstawowej w Telatynie pod opieką pani Janiny Tuckiej i pani Eweliny Tuckiej – Ratyna.

Jak da się zauważyć, to wspólne świętowanie było doskonałym pomysłem. Panie nie tylko wspaniale się bawiły i miło spędziły czas ale również dowiedziały się jak robić domowe smakołyki. Warsztaty zakończyły się degustacją przygotowanej domowej kiełbasy oraz innych, wspaniałych potraw. Wspólne świętowanie, przy suto zastawionych stołach – jak to na spotkaniach KGW bywa, i we wspaniałej atmosferze trwało do godzin wieczornych.