IV Wiosenny Kiermasz Kwiatów i Krzewów w Telatynie już za nami

Było wiosennie, słonecznie i kolorowo – dopisała i pogoda i kupujący. Po raz czwarty obok Urzędu Gminy w Telatynie 26 kwietnia odbył się Wiosenny Kiermasz Kwiatów i Krzewów, który przyciągnął sporą rzeszę kupujących. Wystawcy w swej bogatej ofercie zaprezentowali; kwiaty, zioła, krzewy, sadzonki warzyw i drzewa – owocowe i ozdobne. Do Telatyna przyjechali: pani Grażyna Woźnica, pan Andrzej Buczek, pani Teresa Kosidło, pani Janina Toruch, pan Krzysztof Pękala. Obecni byli również przedstawiciele Nadleśnictwa Mircze: referent ds. technicznych pani Dominika Kołodziejczyk, Leśniczy Leśnictwa Tarnoszyn pan Marcin Żołdak oraz Leśniczy Leśnictwa Telatyn pan Kamil Stańko. Na spotkanie z leśnikami przyszli również uczniowie klasy IV a Szkoły Podstawowej w Telatynie, którzy nie tylko uczestniczyli w prelekcji na temat funkcjonowania lasu ale również wzięli udział w licznych konkursach i zabawach.

 

26 kwietnia to również szczególny dzień ze względu na Ogólnopolską akcję sadzenia drzew z inicjatywy Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy. Dzisiejszy kiermasz doskonale wpisał się w to wydarzenie, gdyż każdy z obecnych mógł przyłączyć się do akcji. Każda chętna osoba otrzymała od Leśników sadzonkę drzewa, którą należy posadzić właśnie w dniu dzisiejszym. Pamiątkowy dąb został posadzony również koło Urzędu Gminy w Telatynie. Aktu tego dokonał Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski w towarzystwie Leśników z Nadleśnictwa Mircze.

 

Na zakończenie każdy z wystawców otrzymał pamiątkowy dyplom, podziękowanie za udział w Kiermaszu oraz zaproszenie na kolejne takie wydarzenia organizowane w Gminie Telatyn.