Delegacja z Gminy Telatyn uczestniczyła w Dożynkach Powiatowych w Krynicach

Dopisała nie tylko piękna pogoda ale również uczestnicy, którzy bardzo licznie przybyli do Krynic by podziękować za zebrane tegoroczne plony podczas Dożynek Powiatowych, które odbyły się 4 września 2022r. na Stadionie Sportowym w Krynicach. Na Dożynki przybyły delegacje z poszczególnych gmin powiatu tomaszowskiego, poczty sztandarowe, wystawcy, instytucje oraz zaproszeni goście. Organizatorem wydarzenia był Powiat Tomaszowski na czele ze Starostą panem Henrykiem Karwanem i Gmina Krynice wraz z Wójtem panem Jackiem Wiśniewskim.

Gminę Telatyn reprezentowała delegacja na czele z Wójtem Gminy Telatyn panem Dariuszem Kozłowskim. Obecni byli Przewodniczący Rady Gminy pan Jarosław Romanowski, Sekretarz Gminy pan Mieczysław Szaruga, Dyrektor Biblioteki pani Alicja Górnik, pracownicy Urzędu Gminy, Jednostka OSP Wasylów, KGW Telatyn i KGW Łykoszyn, które przygotowały stoisko z poczęstunkiem i pięknym rękodziełem. Panie z KGW Telatyn po raz kolejny stanęły na wysokości zadania – był biały barszczyk, bigos, pasztety, sałatki, mięsa i różnego rodzaju ciasta. Nasze stoisko odwiedziło bardzo dużo ludzi, mieli oni okazję nie tylko obejrzeć wystawę przygotowaną przez KGW Łykoszyn ale również popróbować regionalnych dań. W korowodzie z Gminy Telatyn obecne były dwie delegacje wieńcowe – KGW Nowosiółki z pięknym wieńcem w kształcie przydrożnej kapliczki z umieszczoną w centrum Hostią oraz KGW Radków, z wieńcem w postaci Matki Bożej, który otrzymał II miejsce w konkursie na współczesny wieniec dożynkowy. Wręczono również odznaczenia dla najlepszych rolników z powiatu tomaszowskiego. Odznaczeni za rok 2022 zostali również rolnicy z Gminy Telatyn: pan Waldemar Urban, pan Andrzej Świder, pan Grzegorz Mitura i pan Mariusz Zwolan.

Po części oficjalnej, licznych przemówieniach i gratulacjach dla organizatorów rozpoczęła się uroczysta dziękczynna Msza św., którą w koncelebrze odprawił ks. prałat Czesław Grzyb. Obrzęd dożynkowy zaprezentował Zespół ,,Pojednanie” i KGW Zadnoga. Jak to na dożynkach bywa nie zabrakło również części artystycznej. Na scenie wystąpiła ,,Kapela Bełżecka”, ,,Tyszowiecka Kapela Biesiadna” i ,,Źwiartowianki”. Dożynki zakończyły się zabawą z gwiazdą wieczoru zespołem ,,Fanatic” i zespołem 4Heven.

Bardzo dziękujemy naszej delegacji za godne i wspaniałe reprezentowanie Gminy Telatyn na Dożynkach Powiatowych. Dziękujemy przede wszystkim za zaangażowanie, KGW Telatyn i KGW Łykoszyn za przygotowanie stoiska, KGW Nowosiółki i KGW Radków za piękne wieńce dożynkowe, jednostce OSP Wasylów za udział w korowodzie i pomoc.