Apel o wsparcie dla uchodźców z Ukrainy!!!

Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski wraz z Zarządem KGW Gminy Telatyn i Jednostką OSP Telatyn w dniach 26-27 lutego organizuje zbiórkę produktów dla przybywających do naszego kraju uchodźców z Ukrainy. Potrzebne są:
Artykuły przeznaczone dla dzieci: pampersy dla dzieci we wszystkich rozmiarach, mokre chusteczki, słoiczki, mleko modyfikowane, soczki, ubranka w różnych rozmiarach itp.
Artykuły spożywcze: konserwy, puszki, soki, woda, kawa, herbata, cukier, suchy prowiant, słodycze itp.
Środki higieny osobistej: żele pod prysznic, szampony, szczoteczki do zębów,
ręczniki papierowe, papier toaletowy, podpaski itp.
Ponadto potrzebne są: czyste komplety pościeli, koce, śpiwory, poduszeczki,
kubeczki termiczne, sztućce, talerze jednorazowe itp.
Wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się w akcję pomocy potrzebującym, prosimy o przywożenie wyżej wymienionych produktów do domu Strażaka w Telatynie w dniach 26-27 lutego 2022 roku, w godzinach 16.00 – 18.00.
Dodatkowo potrzebni są wolontariusze (Panie z KGW, młodzież, jednostki OSP), którzy zechcą wesprzeć swoją pracą punkty rejestracyjne w Tomaszowie Lubelskim i Lubyczy Królewskiej przy wydawaniu paczek i ciepłych posiłków.
Poszukiwane są również osoby, które chciałyby przyjąć uchodźców bądź dysponują budynkiem z wolnymi miejscami noclegowymi. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do Urzędu Gminy Telatyn, od poniedziałku 28 lutego br. lub też do Centrum Pomocy Rodzinie przy Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim.