ALKOgogle i NARKOgogle zostały przekazane tomaszowskim policjantom

5 kwietnia br Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski podczas spotkania z Komendantem Powiatowym Policji w Tomaszowie Lubelskim inspektorem Arturem Deryło, w ramach porozumienia przekazał na ręce Komendanta ALKOgogle i NARKOgogle, które są stymulatorami środków odurzających. Będą one wykorzystywane podczas spotkań profilaktycznych promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zdrowy styl życia, wolny od uzależnień.

Poprzez spotkania profilaktyczne z wykorzystaniem ALKOgogli i NARKOgogli Policja edukuje i uświadamia w jaki sposób alkohol i narkotyki upośledzają zmysły i jak oddziałują na organizm. W szczególności poprzez: obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, niemożność określenia kierunków, zniekształcenie widzianego obrazu, zmiany w ocenie odległości, zmniejszenie możliwości oceny sytuacji, podwójne widzenie oraz brak koordynacji mięśniowej.

ALKOgogle i NARKOgogle posłużą funkcjonariuszom jako materiał szkoleniowy podczas przeprowadzanych spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą w gminie Telatyn oraz na terenie powiatu tomaszowskiego.