• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Sołtysi z Gminy Telatyn na Pikników Sołtysów w Wieprzowie

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2018_07_piknikso_thumbs_phoca_thumb_l_dsc04147.jpg1 lipca br Sołtysi z Gminy Telatyn wzięli udział w Powiatowym Pikniku Sołtsów, który odbył się w Wieprzowie. Mimo chłodnej pogody atmosfera była gorąca i humory dopisywały. Wydarzenie to odbyło sie w ramach Przygranicznego Festiwalu Smaków podczas którego panie z Kół Gospodyń Wiejskich uczestniczyły w konkursie na najlepszą, tradycyjną potrawę regionu południowo – wschodniej części lubelszczyzny.

Gminę Telatyn reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich w Łykoszynie i Koło Gospodyń Wiejskich w Kryszynie. Panie z naszych Kół na konkurs przygotowały Kapustę szczawiową i pierożki z kaszą (KGW Łykoszyn) i Smarowidełko z rutą (KGW Kryszyn). Z pokazem kulinarnym – przygotowując tradycyjne danie węgierskie Borgacz wystąpił Kevin Aiston, który był również Przewodniczącym komisji konkursowej.

Podziękowanie za osobiste zaangażowanie i wkład w pracę na rzecz rozwoju i funkcjonowania Stowarzyszenia Zrzeszenie Sołtysów RP w Tomaszowie Lubelskim otrzymały panie: Małgorzata Malinowska (jako Członek Komisji Rewizyjnej) i Maria Misiuda (jako członek Zarządu Stowarzyszenia). Specjalne podziękowanie za pełną zaangażowania służbę oraz ustawiczną i codzienną pracę na rzecz lokalnej spełeczności otrzymali również sołtysi z Gminy Telatyn: pan Henryk Golik – Sołtys Łachowiec, pan Andrzej Staszewski – Sołtys Dutrowa, pani Małgorzata Malinowska – Sołtys Łykoszyna oraz pani Maria Misiuda – Sołtys Marysina. Oprócz licznych ,,kulinarnych atrakcji" przygotowanych przez Koła Gospodyń na uczestników czekały liczne muzyczne niespodzianki. Na scenie zaprezentowały się m.in. Zespół Pojednanie z Krynic, zespół Kontrakt, Sąsiadeczki z Łaszczówki, Kapela Bełżecka oraz Don Wasyl Junior. Gościnnie wystąpił także zespół Galycki Wizerunki z Ukrainy. Wieczór upłyną przy muzyce młodzieżowej, wystapił m.in: Megustar, Lili, 4Heven i Tex. Zabawę do późnych godzin prowadził DJ Pepo.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 22 Lipiec 2018
Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj31
Wczoraj64
Tydzień587
Miesiąc2011
Wszystkie448817