• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Najmłodsi z naszej Gminy recytowali wiersze o Polsce

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2018_05_kr_thumbs_phoca_thumb_l_dsc07393.jpgNajmłodsi mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim poezji patriotycznej „ Nasza Niepodległa – Wiersze o Polsce”, który został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Telatyn. Celem Konkursu było: rozwijanie i pielęgnowanie postaw patriotycznych wśród dzieci, rozbudzanie zainteresowań dzieci poezją o tematyce patriotycznej, popularyzowanie piękna i wartości narodowe kultury, rozwijanie recytatorskich, a także aktorskich uzdolnień dzieci, oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

W Konkursie wzięło udział 47 uczestników, którzy reprezentowali grupy przedszkolne 3-4 latki, 5-latki i klasy 0 przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie i Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Poturzynie. Po wysłuchaniu recytacji Komisja w składzie: Pracownik Urzędu Gminy w Telatynie – pani Ewelina Galant-Woźniak, Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Poturzynie- pani Joanna Gawęda, Asystent nauczyciela w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Telatynie – pani Anna Sobka oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn – pani Alicja Górnik przyznała w każdej grupie wiekowej następujące miejsca:

 

Grupa przedszkolna 3 – 4 lat
1. Anna Sachajko SP Telatyn I miejsce
2. Milena Krzaczek SP Poturzyn I miejsce
3. Lena Grzesik SP Telatyn II miejsce
4. Oliwia Danaj SP Poturzyn II miejsce
5. Eliza Gancarz SP Telatyn III miejsce
6. Michał Brzyski SP Poturzyn III miejsce

Grupa przedszkolna 5- lat
1. Zuzanna Lizak SP Telatyn I miejsce
2. Ewa Nowosadowska SP Telatyn I miejsce
3. Zuzanna Tętnowska SP Telatyn II miejsce
4. Klara Jakubowska SP Poturzyn II miejsce
5. Adam Loda SP Telatyn III miejsce
6. Karol Brzyski SP Poturzyn III miejsce

Klasa 0
1. Lena Lepionka SP Poturzyn I miejsce
2. Mikołaj Florek SP Poturzyn I miejsce
3. Amelia Proć SP Telatyn II miejsce
4. Wiktoria Knap SP Telatyn II miejsce
5. Kornelia Kalisz SP Telatyn III miejsce
6. Dorota Gala SP Poturzyn III miejsce

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
Wczoraj126
Tydzień508
Miesiąc1403
Wszystkie451060