• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Jubileusz OSP w Łachowcach

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2018_05_50osp_thumbs_phoca_thumb_l_20180512_172705.jpg12 maja br druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łachowcach świętowali jubileusz 50-lecia swojego istnienia. Uroczystości rozpoczęła Msza św., którą w intencji strażaków odprawił proboszcz parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rzeplinie ks. Grzegorz Hałas. Okolicznościowe spotkanie odbyło się w świetlicy w Łachowcach. Były życzenia, upominki i gratulacje.

Na spotkanie jubileuszowe oprócz jubilatów przybyli Starosta Powiatu Tomaszowskiego pan Jan Kowalczyk, Wójt Gminy Telatyn i zarazem Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSPRP pani Elżbieta Stąsiek – Witkowska, Przewodniczący Rady Gminy pan Dariusz Skwarek, st. kpt. Mariusz Pitura z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim, Gminny Komendant OSP druh Zbigniew Wrona, były Komendant OSP druh Lech Nowowsadowski, pan Ryszard Misiuda opiekun OSP z ramienia Urzędu Gminy Telatyn oraz zaproszeni goście.

 

Jednostka w Łachowcach powstała w 1968 roku z inicjatywy pana Tadeusza Golemby, który namówił mieszkańców do założenia OSP. Na pierwszym zebraniu w obecności Komendanta Straży Pożarnej Edwarda Kierepki powołano Zarząd, w skład którego weszli druhowie: Tadeusz Korona (Prezes), Tadeusz Szpinda (V-ce Prezes), Tadeusz Golemba (Naczelnik), Kazimierz Sobczuk (Sekretarz), Władysław Mróz (Skarbnik) i Stanisław Krzaczek (Gospodarz). W przeciągu 50 lat funkcje Prezesa pełnili druhowie: Tadeusz Korona, Czesław Kobielarz i Kazimierz Krzaczek. Obecnie Prezesem jest druh Andrzej Świder. Funkcje Naczelnika pełnili druhowie: Tadeusz Golemba i Jan Szczerba, który pełni ją do chwili obecnej. Do ważniejszych wydarzeń z funkcjonowania jednostki OSP Łachowce zaliczyć należy otwarcie drewnianej remizo - świetlicy w 1976 roku. Z inicjatywy strażaków wybudowano również przystanek autobusowy, drogę oraz wodociąg. Strażacy brali czynny udział przy budowie gminnego stadionu w Telatynie oraz strażnicy w Tomaszowie Lubelskim. Jednym z ważniejszych wydarzeń była też adaptacja budynku po byłym sklepie, na potrzeby OSP i mieszkańców wsi. Uroczyste otwarcie odnowionego i przebudowanego budynku miało miejsce w 2008 roku. Służy on mieszkańcom jak i strażakom do chwili obecnej.
Z racji jubileuszu Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego w Telatynie nadało członkom OSP Łachowce odznaki za wysługe lat. Otrzymali je:
1. za 50 lat służby: Władysław Cioch, Kazimierz Krzaczek, Jan Szczerba i Mieczysław Buczak
2. za 45 lat służby: Kazimierz Gałczyński i Henryk Golik
3. za 25 lat służby: Andrzej Świder i Dariusz Kaźmierczuk
4. za 20 lat służby: Andrzej Wielosz, Andrzej Szczerba i Janusz Szczerba
5. za 15 lat służby: Grzegorz Cioch i Stanisław Korona
6. za 10 lat służby: Dariusz Golik, Marcin Golik, Mateusz Malicki i Grzegorz Buczak
7. za 5 lat służby: Adrian Świder i Przemysław Świder

 

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
Wczoraj126
Tydzień508
Miesiąc1403
Wszystkie451060