• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

,,Jajeczkowe" spotkanie w Radkowie

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2018_04_jajko_thumbs_phoca_thumb_l_dsc_1373.jpg10 kwietnia w Świetlicy wiejskiej w Radkowie, na zaproszenie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich w Radkowie odbyło się poświąteczne spotkanie, podczas którego panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Telatyn podzieliły się jajkiem i złożyły sobie życzenia. W spotkaniu uczestniczyła Wójt Gminy Telatyn pani Elżbieta Stąsiek – Witkowska. Przy suto zastawionym stole, na którym nie brakło tradycyjnych potraw wielkanocnych: żurku na zakwasie, jaskółczych gniazd, różnych sałatek jajecznych, mięs i pasztetów – czas płynął w miłej i sympatycznej atmosferze.

Olbrzymią niespodziankę dla uczestników spotkania, wcielając się w przysłowiowego ,,Wielkanocnego zajączka" przygotowała przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Radków pani Alina Matwiejszyn. Każdy z obecnych miał możliwość wylosowania dla siebie wielkanocnego upominku, który został przez nią własnoręcznie wykonany. Można było otrzymać pisanki zrobione różnorodną techniką, świąteczne zawieszki na okno, kurczaki, koszyczek oraz bukieciki z bibuły. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Rozmowy w miłej atmosferze i sympatycznym towarzystwie trwały do późnych godzin popołudniowych. Jak podkreśla Wójt Gminy Telatyn ,,Takie spotkania mają niezwykle ważne znaczenie – każde bowiem jednoczy i integruje. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina, która potrafi własnymi siłami wiele osiągnąć. Ze swej strony wspieram takie inicjatywy i zachęcam moje panie do wspólnych działań" – mówi Wójt Gminy Telatyn. ,,Co roku z budżetu Gminy, przeznaczamy środki finansowe na remonty świetlic i ich doposażanie, by każde z Kół Gospodyń Wiejskich i Strażacy mieli swoje miejsce, gdzie mogą się spotykać i działać na rzecz naszej Małej Ojczyzny".

 

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 21 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj127
Tydzień132
Miesiąc1713
Wszystkie451370