• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Gminny Konkurs Recytatorski - ,,Nasza Niepodległa - wiersze o Polsce"

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2018_04_konkursrecytatorski_thumbs_phoca_thumb_l_img_0964.jpg5 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Nasza Niepodległa- wiersze o Polsce”, który odbył się w świetlicy szkolnej. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas I-III. Konkurs miał przede wszystkim na celu: rozwijanie i pielęgnowanie postaw patriotycznych wśród uczniów, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów poezją o tematyce patriotycznej, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, upowszechnienie kultury języka wśród dzieci, rozwijanie recytatorskich, a także aktorskich uzdolnień dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, zachęcanie uczniów do występów przed publicznością. Każdy z uczestników zaprezentował jeden utwór poetycki przed rówieśnikami, rodzicai i Jury.

Wybór laureatów był trudny, gdyż wszystkie wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Po dłuższych naradach Jury w składzie: p. Barbara Wójcik, p. Ewelina Galant - Woźniak i p. Alicja Górnik wyłoniło zwycięzców konkursu. Pod uwagę brano interpretację, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny. Ostatecznie przyznano następujace miejsca:
KLASY I:
I miejsce: Dominika Piskor
II miejsce: Kamil Darda
III miejsce: Zuzanna Cioch
KLASY II:
I miejsce: Michał Matraszek
II miejsce: Mateusz Budzyński
III miejsce: Nikola Opak
KLASY III:
I miejsce: Aleksandra Kowalczuk
II miejsce: Wiktoria Skiba
III miejsce: Szymon Steć
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe i drobne upominki. Recytatorzy Gminnego Konkursu Recytatorskiego przygotowywali się pod opieką nauczycieli: p. Alicji Wiśniewskiej, p. Agnieszki Dobrowolskiej, p. Anny Bednarczuk i p. Janiny Tuckiej.
Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Telatynie przy współpracy Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 21 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj127
Tydzień132
Miesiąc1713
Wszystkie451370