• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Gminny Dzień Sołtysa

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2018_03_ds2018_thumbs_phoca_thumb_l_dsc_1444.jpg14 marca br Sołtysi z Gminy Telatyn obchodzili swoje święto. W zwiazku z obchodzonym 11 marca Dniem Sołtysa, zostali oni zaproszeni na okolicznościowe spotkanie, które miało miejsce w Urzędzie Gminy Telatyn. Sołtys to gospodarz polskiej wsi, którego cechuje przede wszystkim otwartość i życzliwość na potrzeby mieszkańców. To od jego zaangażowania, pracowitości oraz umiejętności współdziałania z radą sołecką i mieszkańcami w dużej mierze zależy rozwój danej wsi. Bo to przede wszystkim on, potrafi w taki sposób zintegrować mieszkańców by działali na rzecz własnego środowiska wiejskiego. Sołtys jest swoistego rodzaju ogniwem łączącym mieszkańców wsi z Samorządem Gminnym, to on jest najbliżej swoich mieszkańców, zna ich problemy i potrzeby.

Podczas spotkania, życzenia oraz podziękowania wszystkim obecnym Sołtysom złożyła Wójt Gminy Telatyn – pani Elżbieta Stąsiek – Witkowska. Do życzeń dołączyli się Sekretarz Gminy pan Mieczysław Szaruga oraz pracownik Urzędu Gminy pani Ewelina Galant - Woźniak. Życzenia przekazał również Starosta Powiatu Tomaszowskiego pan Jan Kowalczyk. Sołtysi otrzymali specjalnie przygotowane podziękowania oraz upominki. Zorganizowane obchody Dnia Sołtysa miały przede wszystkim na celu okazanie wdzięczności i szacunku Sołtysom za ich pracę oraz podkreślenia ich roli w polskiej wsi. Stały się także okazją do rozmów oraz wymiany spostrzeżeń na temat swojego urzędowania. Przy kawie i ciastku czas upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze.
Wszystkim sołtysom życzymy dużo zdrowia, radości, optymizmu, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i przede wszystkim satysfakcji z wykonywanej funkcji oraz realizacji pomysłów w działalności sołeckiej.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 21 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj127
Tydzień132
Miesiąc1713
Wszystkie451370