• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

O bezpieczeństwie Seniorów na debacie społecznej

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2018_02_debata_thumbs_phoca_thumb_l_dsc03105.jpg22 lutego br Seniorzy z Klubu Seniora Gminy Telatyn na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim mł. insp. Artura Deryło uczestniczyli w Debacie Społecznej pt. ,,Bezpieczny Senior na terenie powiatu tomaszowskiego”, która odbyła się w Centrum Edukacyjno – Kongresowym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim. Seniorom umożliwiła wyjazd i towarzyszyła Wójt Gminy Telatyn Elżbieta Stąsiek – Witkowska. Spotkanie to miało na celu określenie problemów i oczekiwań Seniorów, których realizacja wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa. Uczestników debaty przywitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji kom. Szymon Mroczek. W spotkaniu oprócz licznie przybyłej grupy seniorów z Telatyna wzięli udział m.in. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tomaszowie Lubelskim oraz Kluby Seniorów z całego powiatu. Obecni byli również dzielnicowi z tomaszowskiej komendy. Na debacie przedstawiono prezentację odnoszącą się do stanu bezpieczeństwa w mieście i powiecie. Seniorzy obejrzeli także film profilaktyczny dotyczący bezpieczeństwa osób starszych „Oszustom Stop”. Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Pawelec omówił funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, natomiast asp. Agnieszka Leszek przybliżyła aplikację „Moja Komenda”. Policjantka zademonstrowała na telefonie komórkowym jak łatwa jest w użyciu i jak bardzo może być pomocna, nie tylko w miejscu zamieszkania ale również w czasie podróży po Polsce. Na zakończenie spotkania Seniorzy mieli możliwość zgłaszania swoich spostrzeżeń, sugestii i oczekiwań.

Podczas pobytu w Tomaszowie Lub. Seniorzy z Klubu Seniora w Telatynie odwiedzili także Komendę Powiatową Policji, gdzie poznali nie tylko pracę Policji, obejrzeli sprzęt, zwiedzili pomieszczenia ale również spotkali się z Komendantem Powiatowym Policji mł. insp. Arturem Deryło i jego zastępcą kom. Szymonem Mroczkiem. O pracy Policji opowiadali także Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Bogdan Kulas, Naczelnik Wydziału Prewencji podins. Tomasz Pawelec oraz mł.asp. Wioletta Myszczyńska – asystent Wydziału Prewencji. Seniorzy na pamiątkę wizyty otrzymali ulotki informacyjne i opaski odblaskowe.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2018
Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj58
Wczoraj107
Tydzień550
Miesiąc1974
Wszystkie448780