• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Koła Gospodyń Wiejskich podsumowały rok działalności

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2018_02_spowie_thumbs_phoca_thumb_l_dsc_1415.jpgW czwartek, 15 lutego odbyło się Walne Zebranie delegatów Kół Gospodyń Wiejskich aktywnie działajacych na terenie Gminy Telatyn. W spotkaniu uczestniczyła Wójt Gminy Telatyn Elżbieta Stąsiek – Witkowska, która jest również członkinią KGW Nowosiółki oraz Ewelina Galant – Woźniak – pracownik Urzędu Gminy ds. kultury i promocji. Obecnie do poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich należy 90 aktywnych kobiet, które doskonale łączą swoje domowe i zawodowe obowiązki z działalnością w Kołach Gospodyń Wiejskich.

Spotkanie rozpoczęła pani Alicja Osuch – przewodnicząca Zarządu KGW Gminy Telatyn. Przewodniczącą Zebrania została pani Agnieszka Fronc, zaś Protokolantem pani Teresa Romańczuk. Podczas spotkania panie z poszczególnych Kół przedstawiły Sprawozdania ze swojej rocznej działalności. W przeciągu tego roku Koła Gospodyń Wiejskich wspierały różne podejmowane inicjatywy: m.in. Panie uczestniczyły w świętach i wydarzeniach lokalnych ( Spotkanie Opłatkowe, Gminny Dzień Kobiet, Gminny Dzień Seniora), prowadziły warsztaty kulinarne i rękodzielnicze, organizowały imprezy (bal sylwestrowy i andrzejki), uczestniczyły w spotkaniach, rajdach rowerowych oraz wspierały swą pomocą kulinarną imprezy organizowane na terenie Gminy. W trakcie spotkania panie dokonały nie tylko podsumowań podejmowanych w 2017 roku działań ale przedyskutowały również to, co chciały by jeszcze dopracować i osiągnąć. Jak podkreśliły, rok 2017 był jednym z najaktywniejszych w ich wieloletniej działalności. W tym to bowiem rocznym czasie, podejmowano szereg różnorodnych działań nie tylko na rzecz całej społeczności gminnej ale również na rzecz społeczności lokalnych, w których istnieją poszczególne Koła Gospodyń. Na zakończenie spotkania wszystkie członkinie KGW zatwierdziły plan działania na kolejny 2018 rok.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 23 Lipiec 2018
Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj36
Wczoraj69
Tydzień36
Miesiąc2085
Wszystkie448891