• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

W Gminie Telatyn powstał Klub Seniora

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2018_01_klubseniora_thumbs_phoca_thumb_l_dsc_1376.jpgPierwsze spotkanie Klubu Seniora, który powstał z inicjatywy Wójt Gminy Telatyn pani Elżbiety Stąsiek - Witkowskiej odbyło sie dnia 11 stycznia 2018 roku w Wiejskim Centrum Turystyki i Promocji Wsi w Telatynie. Na spotkanie przybyli wszyscy Seniorzy z Gminy Telatyn, którzy nie tylko chcą tworzyć swoistego rodzaju wspólnotę ale też chcą się integrować i spotykać. Wszystkich obecnych powitała Wójt Gminy Telatyn pani Elżbieta Stąsiek - Witkowska oraz Sołtys sołectwa Telatyn Kolonia Druga pan Jan Kusiak. W przygotowanie spotkania zaangażowali się również uczniowie Szkoły Podstawowej w Telatynie, którzy z racji tego iż trwał jeszcze okres świąteczny zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe. Po części artystycznej przygotowanej przez dzieci, jednogłośnie przyjęto Regulamin działalności Klubu, który zaprezentował Sekretarz Urzędu Gminy pan Mieczysław Szaruga. W Regulaminie wskazano na cele i zadania Klubu Seniora, określono prawa i obowiązku jego członków oraz wskazano na jego prawną organizację. Wybrano również władze, które zostały powierzone paniom: Przewodnicząca – pani Halina Szczerbińska, Sekretarz – pani Irena Kurkiewicz oraz Skarbnik – pani Teresa Baran. Po części oficjalnej było spotkanie integracyjne – poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich Telatyn II, uroczyste śpiewanie kolęd z racji okresu bożonarodzeniowego oraz biesiada przy muzyce, którą przygotował kierownik artystyczny zespołu Fermata pan Stanisław Michalczuk.

Jak podkreśla Wójt Gminy Telatyn Elżbieta Stasiek – Witkowska ,, Klub Seniora powstał jako odpowiedź na potrzeby ludzi starszych i samotnych, którzy chcą na przekór wszystkiemu integrować się, działać i spotykać. Podstawowym zadaniem Klubu będzie przede wszystkim przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Chcemy by nasi Seniorzy spotykali się, uczestniczyli w różnych zajęciach, spotkaniach, by nawiązywali kontakty towarzyskie z innymi Klubami, by uczestniczyli w imprezach kulturalnych i wycieczkach. Jednym słowem, by tworzyli wspólnotę nie tylko ludzi ale też przyjaciół, którzy lubią ze sobą przebywać".

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 19 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj83
Wczoraj80
Tydzień662
Miesiąc1557
Wszystkie451214