• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Świątecznie w Bibliotece

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_12_szopki_thumbs_phoca_thumb_l_dsc06487.jpgNiezwykle barwnie, kolorowo i świątecznie było w Bibliotece Publicznej Gminy Telatyn. To wszystko za sprawą Gminnego Konkursu pn. „ Przegląd Szopek i Stroików Świątecznych”, którego rozstrzygnięcie odbyło się dnia 15 grudnia br. Prezentowane prace były przepiękne - barwami mieniły się stroiki świąteczne oraz zachwycały i wzruszały cudowne szopki bożonarodzeniowe, wykonane różnorodną techniką. Do Konkursu przystąpiło 160 uczestników, którzy zaprezentowali 88 prac, w tym 6 prac grupowych.

 

Główne cele konkursu jakimi było: promowanie wśród dzieci i młodzieży tradycji kulturowych i Świąt Bożego Narodzenia, promowanie osób utalentowanych w kierunkach plastycznych oraz wymiana doświadczeń z zakresu technik plastycznych pomiędzy uczestnikami konkursu jak i opiekunami artystycznymi zostały osiągnięte.
Jury w składzie: Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Telatynie – P. Barbara Wójcik, Pracownik Urzędu Gminy w Telatynie – P. Ewelina Galant-Woźniak, Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Telatynie – P. Anna Sobka oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn – P. Alicja Górnik przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:
Kategoria szopki : Oddziały Przedszkolne – prace indywidualne

1. Lena Lepionka SP Poturzyn I miejsce
2. Adam Loda SP Telatyn II miejsce
3. Amelia Proć SP Telatyn III miejsce

Kategoria szopki : Oddziały Przedszkolne – prace grupowe

1. Klara Jakubowska, Faustyna Sabura SP Poturzyn I miejsce
2. Grupa 3-4 latki SP Telatyn (21 dzieci) II miejsce
3. Grupa 5 latki SP Telatyn (18 dzieci) III miejsce

Kategoria stroiki : Oddziały Przedszkolne – prace indywidualne

1. Julia Procnal SP Telatyn I miejsce
2. Zosia Czaus SP Telatyn I miejsce
3. Michał Anioł SP Telatyn II miejsce
4. Mikołaj Sachajko SP Telatyn III miejsce
5. Patrycja Grabczuk SP Telatyn III miejsce
6. Anna Sachajko SP Telatyn wyróżnienie
7. Oskar Sobuś SP Telatyn wyróżnienie
8. Filip Mróz SP Telatyn za udział
9. Karolina Skiba SP Telatyn za udział
10. Kacper Skiba SP Telatyn za udział
11. Ewelina Piróg SP Telatyn za udział
12. Mikołaj Florek SP Poturzyn za udział
13. Dorota Gala SP Poturzyn za udział
14. Lena Lepionka SP Poturzyn za udział

Kategoria stroiki : Oddziały Przedszkolne – prace grupowe

1. Grupa przedszkolna 3-4-5 latki (14 dzieci) SP Poturzyn I miejsce

Kategoria szopki : Klasy I – III - prace indywidualne

1. Wojtek Kowalski SP Telatyn I miejsce
2. Marcel Matejak-Niemczuk SP Telatyn II miejsce
3. Jakub Żuchnik SP Telatyn III miejsce
4. Weronika Wójcik SP Poturzyn III miejsce

Kategoria szopki : Klasy I – III – prace grupowe

1. Klasa I A SP Telatyn ( 23 dzieci) I miejsce

Kategoria stroiki : Klasy I – III - prace indywidualne

1. Dawid Szymański SP Telatyn I miejsce
2. Milena Śliczniuk SP Telatyn II miejsce
3. Julia Safaryn SP Telatyn III miejsce
4. Julia Kucharska SP Telatyn IV miejsce
5. Karol Szozda SP Telatyn V miejsce
6. Wiktoria Skiba SP Telatyn za udział
7. Emilia Gałka SP Telatyn za udział
8. Przemysław Lizak SP Telatyn za udział
9. Aleksandra Lizak SP Telatyn za udział
10. Mateusz Budzyński SP Telatyn za udział
11. Michał Dziedzic SP Telatyn za udział
12. Laura Kozyra SP Telatyn za udział
13. Emilia Bryk SP Telatyn za udział

Kategoria szopki : Klasy IV – VII - prace indywidualne

1. Filip Łukasik-Bożek SP Telatyn I miejsce
2. Julia Kopczyńska SP Telatyn II miejsce
3. Szymon Węcław SP Poturzyn III miejsce
4. Konrad Wlaź SP Telatyn III miejsce
5. Wiktoria Pawelec SP Telatyn za udział
6. Kamil Lizak SP Telatyn za udział

Kategoria szopki : Klasy IV – VII – prace grupowe

1. Kacper Piwko, Szymon Szaruga SP Telatyn I miejsce

Kategoria stroiki : Klasy IV – VII – prace indywidualne

1. Gabriel Kuma SP Telatyn I miejsce
2. Nikola Sobuś SP Poturzyn II miejsce
3. Wiktor Sokołowski SP Telatyn III miejsce
4. Angelika Lizak SP Telatyn IV miejsce
5. Jakub Węcław SP Telatyn V miejsce
6. Emilia Cichowlaz SP Telatyn wyróżnienie
7. Julia Bednarczuk SP Telatyn wyróżnienie
8. Mateusz Matwiejczuk SP Telatyn za udział
9. Bartłomiej Smoląg SP Telatyn za udział
10. Aleksandra Nowosadowska SP Telatyn za udział
11. Szymon Lizak SP Telatyn za udział
12. Szymon Śliczniuk SP Telatyn za udział
13. Oliwia Pieprzowska SP Telatyn za udział
14. Paweł Ratyna SP Telatyn za udział
15. Patrycja Mękal SP Telatyn za udział
16. Aleksandra Kasprzak SP Telatyn za udział
17. Fabian Wiśniewski SP Poturzyn za udział
18. Zuzanna Gawęda SP Poturzyn za udział
19. Dorota Lepionka SP Poturzyn za udział
20. Krzysztof Mazur SP Telatyn za udział
21. Marta Mazur SP Telatyn za udział
22. Adrian Szaruga SP Telatyn za udział
23. Radosław Szaruga SP Telatyn za udział
24. Marta Lizak SP Telatyn za udział
25. Miłosz Dobrowolski SP Telatyn za udział
26. Laura Sobuś SP Telatyn za udział
27. Tomasz Makuch SP Telatyn za udział
28. Maciej Bartosz SP Telatyn za udział

Kategoria szopki : Gimnazjum

1. Izabela Matwiejczuk SP Telatyn I miejsce

Kategoria stroiki : Gimnazjum

1. Kacper Roguski I miejsce
2. Magdalena Malec II miejsce
3. Paulina Sachajko III miejsce
4. Gabriel Anioł za udział
5. Katarzyna Brzeziak za udział
6. Julia Skreczko za udział
7. Agnieszka Pawłowska za udział
8. Anita Bryk za udział
9. Kacper Sławiński za udział
10. Wiktoria Szozda za udział
11. Grzegorz Skiba za udział

Ze wszystkich prac Komisja wybrała 40 które zostaną nagrodzone. 20 najładniejsze prace zostaną zaprezentowane podczas Powiatowego Konkursu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2018
Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj59
Wczoraj107
Tydzień551
Miesiąc1975
Wszystkie448781