• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Zostań żołnierzem 2. Lubelskiej Obrony Terytorialnej

Na ręce Wójta Gminy Telatyn Elżbiety Stąsiek – Witkowskiej wpłynęło zaproszenie dla mieszkańców Gminy Telatyn, zainteresowanych służbą wojskową w jednostkach Lubelskiej Obrony Terytorialnej w Lublinie. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do Punktu Informacyjnego dla kandydatów WOT w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Zamościu, ul. Koszary 52, codziennie w godz. 7.30 – 15.30 bądź kontakt telefoniczny pod nr telefonu – 261 181 102. Niezbędne informacje wraz z materiałami dydaktycznymi z zakresu terytorialnej służby wojskowej są również do pobrania w zakładce Wojska Obrony Terytorialnej na stronie internetowej WKU w Zamościu – www.zamosc.wku.wp.mil.pl Bezpośrednio z zaproszeniem do WOT występuje również Wojskowa Komenda Uzupełnień w Zamosciu poprzez wysyłane listy intencyjne, które mogą znaleźć się w skrzynkach pocztowych mieszkańców miast i gmin Lubelszczyzny, żołnierzy rezerwy jak również osób po kwialifikacji wojskowej, które nie pełniły czynnej służby wojskowej.
Oferta Służby w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej skierowana jest do mieszkańców Lubelszczyzny, którym zależy na bezpieczeństwie narodowym, ochronie oraz wspieraniu lokalnych społeczności. Jest propozycją pogodzenia służby wojskowej z pracą zawodową. Głównym zadaniem Wojsk Obrony Terytorialnej jest m.in. obrona kraju, wspieranie działań w zakresie ochrony ludności przed skutkami dzilania klęsk żywiołowych, podejmowanie działan w zakresie bezpieczenstwa społecznosci lokalnych. Wykonywanie obowiązków służbowych polegać będzie na szkoleniu w jednostce wojskowej (jeden, max. dwa weekendy w miesiącu, w okresie od września do czerwca – średnio 20 dni w roku oraz 10 dni w okresie urlopowym). Żołnierz wOT będzie mógł pogodzić pracę zawodową z wykonywanymi obowiązkami w jednostce wojskowej. Przysługiwać będą mu świadczenia finansowe w granicach 504,40zł. miesięcznie (320 zł dodatek za gotowość bojową plus 182,40zł. uposażenie za odbyte ćwiczenia wojskowe dla ochotnika w stopniu szeregowego za dwa dni ćwiczeń).
Osoba do kontaktu w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Zamościu – mjr Tomasz Dąbkowski, nr tel. 261 181 127

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 19 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj82
Wczoraj80
Tydzień661
Miesiąc1556
Wszystkie451213