• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Gminny Dzień Seniora w Nowosiółkach

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_11_sen17_thumbs_phoca_thumb_l_dsc_1348.jpg10 listopada br w Nowosiółkach odbył się Gminny Dzień Seniora. Na wspólne świętowanie przybyła blisko 70 – osobowa grupa Seniorów z Terenu Gminy Telatyn. Organizatorem wydarzenia była Wójt Gminy Telatyna Elżbieta Stąsiek – Witkowska oraz aktywnie działajace Gminne Koła Gospodyń Wiejskich. Spotkanie to zostało zorganizowane w związku z tym, że miesiące październik i listopad to okres, kiedy szczególna uwaga zwrócona jest na osoby starsze. Dzieje się to zapewne dlatego, że w tych jesiennych miesiącach obchodzone są wydarzenia związane właśnie z osobami straszymi – Międzynarodowy Dzień Osób Starszych – 1 października, Europejski Dzień Seniora – 20 października i Ogólnopolski dzień Seniora – 20 listopada. Wszystkie te święta obchodzone w różnoraki sposób mają jeden główny, nadrzędny cel – chcą w taki sposób kształtować społęczeństwo, by zapewnić ludziom starszym godne życie.

 

Spotkanie w Świetlicy w Nowosiółkach rozpoczęła Wójt Gminy Telatyn Elzbieta Stąsiek – Witkowska, która oprócz powitania wyraziła olbrzymią radość z tego iż tak duża grupa seniorów przybyła na wspólne świętowanie.
Z okazji Dnia Seniora przygotowano wiele niespodzianek i atrakcji. Część artystyczną przygotowały dzieci klas I, II, III i IV ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Telatynie, które przygotowały panie: Janina Tucka, Izabela Kozak oraz Anna Bednarczuk. Dzieci zaprezentowały sie w tańcach, wierszach i specjalnie przygotowanych inscenizacjach. W dalszej części spotkania odbyły się dwie prelekcje. Pierwszą z nich przygotowała kierownik Posterunku Policji st. asp. Urszula Świderek, która swoją opieką obejmuje teren Gminy Telatyn. Pani aspirant zwróciła szczególną uwagę na zagrożenia jakich mogą doswiadczyć Seniorzy w codziennym życiu. Opowiadała również o tym, jak należy się zachować w takich sytuacjach i przede wszystkim gdzie należy szukać pomocy. Drugą z prelekcji pt. Jak leczyc i zapobiegać chorobom kręgosłupa, biodra, kolana i stopy u dzieci i dorosłych" wygłosił Prof. Dr hab. nauk medycznych Tomasz Karski z Lublina, wybitny specjalista w zakresie ortopedii. Pan profesor tłumaczył jak prawidłowo chodzić, jaką postawę przyjmować podczas stania czy siedzenia oraz udzielił wiele praktycznych wskazówek dla osób starszych. Podczas wykładów obecny był również Dyrektor Centrum Medycznego im. Stanisława Starowieyskiego w Łaszczowie, lekarz medycyny pan Marian Domagała.
Po części oficjalnej spotkania rozpoczęła się część zabawowa.
Seniorzy otrzymali specjalny prezent w postaci torta od Wójta Gminy Telatyn Elżbiety Stąsiek – Witkowskiej. Poczęstunek przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Seniorzy otrzymali również upominki z logo Gminy – kubki, książki, parasolki, torebki zakupowe i wiele innych, które zostały podarowane im w formie losowania. Losy pochowane były w specjalnie przygotowanych torcikach, dzięki czemu było wiele zabawy, radości i zaskoczenia. Organizatorzy przygotowali również kilka konkursów – konkurs śpiewaczy ,,Co nasi Seniorzy śpiewali, gdy byli mali" oraz konkurs ,,Co wiem o swoim współmałżonku". W pierwszym konkursie uczestniczyły dwie osoby – panie Wińczysława Bartecka z Nowowosiółek i Jadwiga Malec z Telatyna, które miały za zadanie zaśpiewać piosenkę w dzieciństwa i które w nagrodę otrzymały parasolki. W drugim konkursie również wzięły udział dwie pary małżeńskie – państwo Teresa i Czesław Piskorowie z Marysina oraz Maria i Kazimierz Loda z Żulic. Pary małżeńskie zostały nagrodzone kubkami i książkami. Wszyscy uczestnicy mieli również możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia przy specjalnie przygotowanej Fotościance. Tradycją jest że podczas gminnych uroczystości ze swoimi wierszami występuje nasza lokalna regionalistka – panie Wińczysąłwa Bartecka, która również z okazji Dnia Seniora przygotowała dwa okolicznościowe wiersze o Seniorach, w sposób humorystyczny opowiadajace o ich życiu. W miłej, sympatycznej atmosferze czas upływał bardzo szybko. Do wspólnego śpiewania przygrywał pan Stanisław Michalczuk – kierownik artystyczny zespołu ,,Fermata". Wspólne rozmowy, śpiewy i biesiada przy gitarze i muzyce trwała do późnych godzin wieczornych.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 19 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj81
Wczoraj80
Tydzień660
Miesiąc1555
Wszystkie451212