• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Nasze Super Gospodynie

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_10_kgw_thumbs_phoca_thumb_l_dsc05995.jpgKoło Gospodyń Wiejskich z Nowosiółek wywalczyło I miejsce w Plebiscycie organizowanym przez Kronikę Tygodnia i tym samym otrzymało tytuł Super Gopodynie 2017 Powiatu Tomaszowskiego.

Koło Gospodyń Wiejskich w Nowosiółkach powstało na początku lat 70. Pierwszą jego przewodniczącą była Krystyna Olech, a po niej Stefania Romańczuk. Skupione w Kole panie organizowały różnego rodzaju kursy m.in. gotowania, pieczenia, szycia, zajmowały się rozprowadzaniem kurcząt, krzewów ozdobnych, drzewek owocowych i nasion.

W takiej formie działały do późnych lat siedemdziesiątych. Po zmianach ustrojowych kobiety przestały działać społecznie. Koło reaktywowało się dopiero w 2011 roku za sprawą obecnej Wójt Gminy Telatyn Elżbiety Stąsiek-Witkowskiej, która zainspirowała kobiety do działania. Obecnie koło liczy 11 pań w różnym wieku – energicznych, zaradnych i utalentowanych. Przewodniczącą jest Iwona Żołnierzów, Zastępcą i Sekretarzem Izabela Kozak, członkiniami: Elżbieta Stąsiek – Witkowska, Małgorzata Roguska, Janina Gawlik, Teresa Gala, Anna Kucharska, Małgorzata Bryk, Jolanta Rogulska, Stefania Romańczuk i Halina Szczerbińska. Gospodynie z Nowosiółek organizują pikniki rodzinne, wycieczki, seanse mini SPA, pokazy i warsztaty rękodzieła, spotkania okolicznościowe np. z okazji Dnia Kobiet, Andrzejek czy Wigilii.

Panie biorą udział w różnych Kiermaszach oraz dbają o klomb w centrum Nowosiółek. Wielkim powodzeniem cieszą się już od paru lat przygotowywane przez nie Mikołajki dla dzieci, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych wsi Nowosiółki. W Kole panie realizują swoje pasje oraz aktywują społeczność wsi i gminy. Jak same mówią o sobie żartobliwie: gdzie diabeł nie może...

Uroczysta Gala podsumowująca Plebiscyt odbyła się w Hotelu Marina w Nieliszu, w której uczestniczylły przestawicielki poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich z czterech powiatów: tomaszowskiego, hrubieszowskiego, biłgorajskiego i zamojskiego. Panie z Nowosiółek w nagrodę otrzymały voucher upoważniający do uczestnictwa w kursie zdobienia bombek choinkowych, nagrodę od Starosty Powiatu Tomaszowskiego, nagrodę od Wójta Gminy Telatyn oraz upominki od Sponsorów.

 

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 19 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj81
Wczoraj80
Tydzień660
Miesiąc1555
Wszystkie451212