• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Wampiriada w Telatynie

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_06_wamp_thumbs_phoca_thumb_l_dsc05011.jpg14 czerwca obchodziliśmy Święto Honorowego Dawcy Krwi czyli tych wszystkich ludzi, którzy dzieląc się z innymi swoją krwią, ratują życie drugiemu człowiekowi. W związku z tym, 23 czerwca w Telatynie odbyła się ,,Wampiriada" – akcja, dzięki której istniała możliwość podzielenia się tym często jedynym, niezbędnym i niezastąpionym lekiem jakim jest krew. Ustawowa definicja Honorowego Dawcy Krwi ogranicza się do stwierdzenia, że jest nim każdy, kto chociaż raz bezinteresownie oddał krew na cele lecznictwa.

Tak naprawdę jednak, jest to przede wszystkim określona postawa wobec drugiego człowieka i wobec ludzkiego życia.  Honorowy Dawca Krwi bowiem śpieszy z pomocą nieznanym chorym i ofiarom wypadków, nie licząc na żadną nagrodę.

 

Organizatorem akcji w Telatynie była Wójt Gminy Telatyn Elżbieta Stąsiek – Witkowska wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznicwa w Lublinie. W piątkowy poranek, w Urzędzie Gminy Telatyn miała miejsce rejestracja osób chętnych do honorowego oddania krwi. Wszyscy, którzy się zgłosili, wypełnili specjalną ankietę odnoszącą się do stanu zdrowia dawcy krwi a następnie byli kierowani do Mobilnego Punktu Poboru Krwi, gdzie byli poddawani wstępnym badaniom. Do rejestracji zgłosiło sie 23 chętne osoby, z czego do oddania krwi zakwalifikowało się 16 osób: Arkadiusz Brzeziak, Tomasz Miazga, Dariusz Poźniak, Wojciech Podolak, Kamil Chwaleba, Przemysław Głuzek, Joanna Poźniak, Agnieszka Wójcik – Korga, Edward Cioch, Magdalena Brzeziak, Wiesław Celej, Beata Kolbus, Adrianna Bartecka, Henryk Szaruga, Małgorzata Lizak i Agnieszka Sobuś. Nad całością czuwała pani doktor Renata Zwolak z oddziału terenowego RCKiK Zamość. Towarzyszyły jej pielęgniarki, panie: Maria Czarnecka, Danuta Tyjara, Stanisława Jasińska, Małgorzta Koperwas oraz pomoc laboratoryjna pani Elżbieta Jachymek.

Krew to bezcenny dar, przekonani są o tym zwłaszcza Ci, którzy w jakichkolwiek sposób znaleźli się w sytuacji, kiedy jej podanie okazało się niezbędne. Dlatego też ważne jest, że nie brakuje ludzi dobrej woli, którzy przede wszystkim chcą i potrafią bezinteresownie pomóc drugiemu człowiekowi.  

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 21 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj83
Wczoraj127
Tydzień210
Miesiąc1791
Wszystkie451448