• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Konkurs Plastyczny ,,Wielkanocna Pisanka" rozstrzygnięty

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_04_pisankawielkanocna_thumbs_phoca_thumb_l_dsc04182.jpg6 kwietnia br rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny ,,Wielkanocna pisanka", którego już po raz 13 organizatorem była Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn. Zgodnie z regulaminem zakładał on cztery główne cele: ochrona i promowanie wśród dzieci i młodzieży tradycji kulturowych Świąt Wielkanocnych, rozbudzenie inwencji twórczych, fantazji i wymianę doświadczen, promowanie osób utalentowanych plastycznie oraz prezentacja możliwości twórczych i artystycznych dzieci i młodzieży, a jego adresatem były dzieci i młodzież z terenu gminy. 

Do konkursu przystąpiło 125 uczestników, którzy przedstawili łącznie 105 przepięknych prac w tym 2 grupowe, które zostały wykonane różnorodną techniką plastyczną.  Były one oceniane  w 3 kategoriach: palmy, pisanki i stroiki. W Jury zasiedli: pan Mieczysław Szaruga  - Sekretarz Gminy Telatyn, pani Barbara Wójcik – dyrektor Gimnazjum w Telatynie, pani Iwona Zielonka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żulicach, pani Jolanta Gryń – nauczyciel w Gimnazjum w Telatynie,  pani Alicja Górnik – dyrektor Biblioteki w Telatynie, oraz pani Ewelina Galant – Woźniak – pracownik Urzędu Gminy Telatyn ds. kultury i promocji. Wszystkie dzieci stanęły na wysokości zadania i jury miało nie lada problem z przyznaniem poszczególnych miejsc. Nagrody przyznano w 4 kategoriach wiekowych: Przedszkola, klasy I – III, klasy IV – VI oraz Gimnazjum. Ostatecznie, przyznano następujące miejsca:

Kategoria pisanka: Oddziały Przedszkolne – prace indywidualne:

     1.  Zofia Czaus              Grupa 5-latki SP Telatyn              I   miejsce

  1. Dawid Kozak            Grupa 3-4 latki SP Telatyn           II  miejsce
  2. Julia Piwko                Klasa O SP Telatyn                      III miejsce
  3. Klara Jakubowska     Grupa 3-4-5 latki SP Poturzyn     III miejsce
  4. Tymon Piela              Grupa 3-4-5 latki SP Poturzyn     IV  miejsce
  5. Faustyna Sabura        Grupa 6 -latki SP Poturzyn          IV  miejsce
  6. Kamil Darda              Klasa O SP Telatyn                      V   miejsce

Kategoria stroik: Oddziały Przedszkolne – prace indywidualne:

  1. Julia Procnal                Grupa 3-4-5latki SP Poturzyn     I   miejsce
  2. Filip Kozak                  Klasa O SP Telatyn                     II  miejsce
  3. Kacper Opak                Grupa 3-4 latki SP Telatyn         III miejsce
  4. Zuzanna Cioch             Klasa O  SP Telatyn                    IV miejsce
  5. Aleksandra Golik         Klasa O  SP Telatyn                     V miejsce
  6. Paweł Rajtak                Klasa O  SP Telatyn                     V miejsce

Kategoria stroik: Oddziały Przedszkolne – praca grupowa:

  1. Grupa 3-4 latki SP Telatyn  ( 19 dzieci)                             I miejsce

Kategoria palma:  Klasy I – III – prace indywidualne:

  1. Natalia Jaśkiewicz     Klasa II     SP Żulice                         I    miejsce
  2. Szymon Szaruga        Klasa III b SP Telatyn                       II   miejsce  
  3. Julia Safaryn              Klasa  I SP Telatyn                           III miejsce
  4. Aleksandra Lizak       Klasa I SP Telatyn                            IV miejsce

Kategoria pisanka:  Klasy  I—III – prace indywidualne:

  1. Aleksandra Kamys     Klasa III  SP Poturzyn                       I   miejsce
  2. Patrycja Olech            Klasa I SP Telatyn                             II  miejsce
  3. Julia Kucharska          Klasa II SP Żulice                             III miejsce
  4. Amelia Stachewicz     Klasa II SP Żulice                             IV miejsce
  5. Zuzanna Małysz         Klasa II SP Telatyn                            IV miejsce
  6. Małgorzata Grabik     Klasa III b SP Telatyn                         V miejsce

Kategoria pisanka:  Klasy  I – III – praca grupowa:

  1. Klasa  III a  SP Telatyn (9 dzieci)                                            I  miejsce

Kategoria stroik: Klasy I – III – prace indywidualne:

  1. Marcin Gancarz           Klasa III b  SP Telatyn                        I   miejsce
  2. Laura Sobuś                 Klasa III b  SP Telatyn                        II  miejsce
  3. Maciej Bartecki            Klasa  I  SP Telatyn                            III miejsce
  4. Michał Dziedzic           Klasa  I  SP Telatyn                            IV miejsce
  5. Wiktoria Skiba             Klasa  II SP Telatyn                             V miejsce

Kategoria palma: Klasy  IV – VI – prace indywidualne:

  1. Konrad Wlaź               Klasa IV  SP Telatyn                           I    miejsce
  2. Aleksandra Kasprzak  Klasa IV  SP Telatyn                           II   miejsce
  3. Mateusz Piskor            Klasa IV  SP Telatyn                           III miejsce
  4. Radosław Szaruga       Klasa IV  SP Telatyn                           IV miejsce

Kategoria pisanka: Klasy  IV – VI – prace indywidualne

  1. Róża Sabura                  Klasa IV SP Poturzyn                       I   miejsce
  2. Konrad Wlaź                 Klasa IV SP Telatyn                          II  miejsce
  3. Miłosz Dobrowolski     Klasa  V  SP Żulice                           III miejsce
  4. Martyna Rybak             Klasa V   SP Poturzyn                       IV miejsce
  5. Maciej Bartosz              Klasa V  SP Telatyn                           V miejsce
  6. Bartłomiej Smoląg        Klasa V  SP Telatyn                           V miejsce

Kategoria stroik: Klasy  IV – VI – prace indywidualne

  1. Julia Kopczyńska            Klasa IV  SP Żulice                         I   miejsce
  2. Adrian Szaruga               Klasa V    SP Telatyn                       II  miejsce
  3. Filip Łukasik-Bożek       Klasa IV  SP Żulice                         III miejsce
  4. Wiktor Sokołowski         Klasa V   SP Telatyn                        IV miejsce
  5. Emilia Cichowlaz           Klasa  IV SP Poturzyn                      V miejsce

Kategoria palma:          Gimnazjum

  1. Wiktoria Kukiełka                                                         I   miejsce
  2. Daniel Rogulski                                                            II  miejsce
  3. Karolina Boćko                                                             III miejsce
  4. Magdalena Malec                                                         IV  miejsce
  5. Kacper Sławiński                                                           V  miejsce

Kategoria pisanka:      Gimnazjum

  1. Kacper Roguski                                                             I   miejsce
  2. Kacper Kuma                                                                 II  miejsce
  3. Łukasz Ćmil                                                                   III miejsce
  4. Kamila Żołnierzów                                                        IV miejsce
  5. Kacper Bil                                                                      IV miejsce
  6. Szymon Kucharski                                                          V miejsce

Kategoria stroik:     Gimnazjum

  1. Przemysław Kopczyński                                               I   miejsce
  2. Wiktoria Miazga                                                           II  miejsce
  3. Aleksandra Sobuś                                                         III miejsce
  4. Kamil Joński                                                                 IV miejsce
  5. Karolina Gryń                                                               IV miejsce
  6. Beata Piwko                                                                   V miejsce

         Komisja wybrała 62 prace, które nagrodziła dyplomami i nagrodami książkowymi, dla pozostałych uczestników przewidziane są pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Nagrody zostały przygotowane przez organizatora Gminnego Konkursu - Bibliotekę Publiczną Gminy Telatyn. Najładniejsze prace odwieziono na Powiatowy Konkurs w Tomaszowie Lubelskim.  

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

certyfikat eurorenoma

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2017

logo

Dzisiaj jest: 24 Październik 2017
Imieniny obchodzą: Marty, Marcina, Rafała

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj45
Wczoraj74
Tydzień119
Miesiąc2119
Wszystkie422008