• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Podpisano wnioski w ramach Programu Współpracy Transgranicznej ,,Polska – Białoruś – Ukraina 2014 - 2020"

b_200_0_16777215_00_http___www.telatyn.pl_images_phocagallery_2017_01_popdok_thumbs_phoca_thumb_l_dok_09.jpgDnia 29 grudnia 2016 roku w Urzędzie Gminy Telatyn podpisano wnioski pomiędzy Gminą Telatyn a partnerami po stronie Ukraińskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej ,,Polska – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020".  W związku z tym wydarzeniem do Telatyna przyjechały dwie delegacje z Ukrainy: z gminy Tartakiv na czele z Wójtem Stefanem Orłowskim i z miasta Złoczewa na czele z Burmistrzema Igorem Grynkivem.

Pierwszy podpisany wniosek, z Gminą Tartakiv dotyczy ,,Poprawy dostępności regionów, rozwoju trwałego i odpornego na klimat transportu oraz sieci i systemów komunkacyjnych". W ramach tego projektu, o tytule ,,Podniesienie atrakcyjności miejscowości poprzez poprawę jakości dróg gminy Telatyn i Tartakiv" zaplanowana jest przebudowa drogi gminnej nr 111654L w miejscowości Łykoszyn. Dokumenty podpisane zostały przez Wójta Gminy Telatyn – Elżbietę Stąsiek – Witkowską i Wójta Gminy Tartakiv Stefan Orłowskiego.  Drugi z podpisanych wniosków odnosi się do ,,Promocji kultury lokalnej i zachowania dziedzictwa historycznego". Tytuł projektu nosi nazwę ,,Racjonalizacja gospodarki wodno – ściekowej w ramach projektu Polska – Białoruś – Ukraina".  W ramach jego realizacji założono kilka inwestycji: rozbudowę oczyszczalni ścieków w Telatynie, kanalizację ściekową w miejscowości Żulice, przebudowę wodociągu w Dutrowie oraz zakup koparki. Stosowne dokumenty podpisała Elżbieta Stąsiek – Witkowska Wójt Gminy Telatyn oraz burmistrz miasta Złoczewa Igor Grynkiw. W zorganizowanym spotkaniu uczestniczyli także  Przewodniczący Rady Gminy Telatyn pan Dariusz Skwarek oraz vice Przewodnicząca Rady Gminy Telatyn pani Stanisława Lipska. Obecny był także pan Adolf Wituch z Zamościa – właściciel firmy ,,Doradztwo i Reklama", który współpracuje z Gminą Telatyn.

Podpisane wnioski zostały złożone we Wspólnym Sekretariacie Technicznym Centrum Projektów Europejskich w Warszawie

        

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 22 Lipiec 2018
Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj31
Wczoraj64
Tydzień587
Miesiąc2011
Wszystkie448817