• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Jasełka w Gminie Telatyn

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_01_jaselka_pot_thumbs_phoca_thumb_l_jaspot_16.jpgObchodzone dorocznie Święta Bożego Narodzenia są okazją nie tylko do wspólnego świętowania ale stwarzają możliwość poznania historii Bożej Rodziny poprzez organizowanie Jasełek, które w Polsce mają długą tradycję – obecnie wystawiane są w Kościołach, szkołach i przedszkolach. W języku staropolskim Jasełka oznaczają żłóbek. Za ich twórcę uważany jest św. Franciszek, który zorganizował też pierwszą szopke opowiadającą o narodzinach Jezusa Chrystusa. Ich przygotowanie poprzedza szereg pób i przygotowań. Uczniowie chętnie angażują się w przygotowania a powierzone im role są dla nich często sprawą prestiżową.  W przygotowanie scenografii, rekwizytów czy kostiumów włączają się nauczyciele  i całe rodziny, by efekt był doskonały i mógł zaskoczyć przybyłych.

W Gminie Telatyn Jasełka odbyły się w okresie przedświątecznym w trzech istniejących na terenie gminy Szkołach – Szkole Podstawowej w Telatynie, Szkole Podstawowej w Poturzynie i Szkole Podstawowej w Żulicach. Mimo tego, iż zostały one przygotowane w różnych odsłonach i różni goście przybywali do żłóbka Pana Jezusa, to jednak ich wiodące przesłanie było jedno – ukazywały one prawdę o Narodzeniu Jezusa Chrystusa. Zgromadziły one liczną rzeszę widzów – rodziców, dziadków, nauczycieli oraz przedstawicieli władz samorządowych – wszystkich, którzy w szczególny sposób chcieli rozpocząć świętowanie Bożego Narodzenia. Zorganizowane Jasełka stały się również okazją do podzielenia się Opłatkiem i złożenia sobie świątecznych życzeń.

Jasełka stanowią niewątpliwie doskonałą zabawę zarówno dla dzieci jak i przybyłych widzów. Przygotowania zaś do nich stają sie doskonałą okazją do spędzenia wolnego czasu, który w konsekwencji owocuje ciekawie przygotownanym spektaklem. Sprawiają też, że dzieci lepiej poznają religijną historię Bożego Narodzenia oraz mają okazję do zaprezentowania swych artystycznych zdolności.

 

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 21 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj127
Tydzień132
Miesiąc1713
Wszystkie451370