• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Mieszkańcy Gminy Telatyn podzielili sie Opłatkiem

b_200_0_16777215_00_http___www.telatyn.pl_images_phocagallery_2016_12_oplatek_thumbs_phoca_thumb_l_dsc_0641.jpgDnia 16 grudnia 2016 roku na placu przy Urzędzie Gminy Telatyn odbyło się Spotkanie Opłatkowe, podczas którego mieszkańcy Gminy Telatyn mieli okazję podzielić się Opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczne. Do Telatyna przyjechał również Świety Mikołaj, miał dla wszystkich słodkie upominki – pierniczki świąteczne, które przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz upominki świąteczne przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Telatynie. Panie z aktywnie działąjacych na terenie Gminy Telatyn Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały również Kiermasz Świąteczny, gdzie można było zakupić zarówno rękodzięło światecznie – coś unikatowego i niepowtarzalnego jak również pyszne ciasta świateczne.

W klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich Eliza Romańczuk – uczennica Gimanzjum w Telatynie, która zaśpiewała dla wszystkich Pastorałkę z repertuaru zespołu Czerwone Gitary ,,Jest taki dzień". Na wspólne świętowanie przybyli także kolędnicy, którzy uroczyście powitali Gospodynię miejsca - panią Wójt Elżbietę Stąsiek – Witkowską. W rolę kolędników wcielili się uczniowie ze szkłół: Szkoły Podstawowej w Telatynie, Szkoły Podstawowej w Poturzynie oraz Szkoły Podstawowej w Żulicach. Kolędnicy za swoje śpiewanie otrzymali słodycze od pani Wójt. W dalszej częsci spotkania, w blasku zimnych ogni wszyscy obecni zaśpiewali jedną z najpiękniejszych polskich kolęd - ,,Cichą noc" a następnie Harcerze z 19 DH Modrzewie im. 12 Pułku Ułanów Podolskich w Telatynie wraz z opiekunem Henrykiem Szarugą na ręce pani Wójt przekazali światełko Betlejemskie. Po odczytaniu Ewangeli wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, życzenia świąteczne w formie wiersza złożyła Wójt Gminy Telatyn Elżbieta Stąsiek – Witkowska. Życzenia dla pracowników Urzędu Gminy oraz wszystkich mieszkańców przakazała również Dyrektor Szkoły Podstawowej w Poturzynie pani Maria Kołodziej oraz Dyrektor Gminazjum pani Barbara Wójcik. Po życzeniach rozdano Opłatki i nastąpił wzruszajacy i piekny moment składania sobie życzeń. Zapanowała miła i serdeczna atmosfera, była to wyjątkowa chwila spotkania.

Na zakończenie wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek świąteczny – tradycyjną kapustę z grochem i grzybami.

Dzieciątko Boże, uczyń cud raz jeszcze
Większy, niż bitwa wygrana nad wrogiem,
Każ polskie serca w polskie ująć kleszcze,
Jedną oddychać Polską, jednym Bogiem.
Niech nas dwóch idzie po tej samej ścieżce,
A gdy się zetkną, niechaj wielki Boże!
Z oczu dobędą uśmiech a nie noże!
Spraw to Dzieciątko Nowonarodzone!
A my Ci za to przyniesiemy w podzięce
To, co Cię złotym napełni uśmiechem:
Dwa polskie serca miłością złączone
I dwie złączone zgodą polskie ręce.
Patrzcie! O patrzcie! Betlejemska strzecha
Pełna jest słońca od naszych pacierzy,
O ludzie! Boże dziecię się uśmiecha,
A Jego oczy mówią, że nam wierzy!

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 21 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj127
Tydzień132
Miesiąc1713
Wszystkie451370