• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Seniorzy świętowali w Łykoszynie

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2016_11_senior_thumbs_phoca_thumb_l_15037185_709553899207062_8069454315005726527_n.jpg17 listopada 2016 roku w Wiejskim Centrum Kultury i Promocji Wsi w Łykoszynie odbył się Gminny Dzień Seniora podczas którego świętowała się ponad 50 - cio osobowa grupa Seniorów. Spotkanie to zostało zorganizowane w związku z tym, że miesiące październik i listopad to okres, kiedy szczególna uwaga zwrócona jest na osoby strasze.

To również czas, kiedy w kalendarzu pojawiają się daty związane właśnie z osobami starszymi - 1 października obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Strarszych, 20 października Europejski Dzień Seniora, natomiast 20 listopada będzie miał miejsce Ogólnopolski Dzień Seniora. Wszystkie te święta obchodzone w różnych płaszczyznach mają na celu kształtowanie społecznego postrzegania osób starszych oraz podejmowanie takich działań, by zapewnić ludziom straszym godne życie poprzez różne formy aktywizacji osób w podeszłym wieku - warsztaty, szkolenia, kursy czy też koła zainteresowań.

 

Wszystkich obecnych Seniorów oraz zaproszonych gości bardzo serdecznie powitała Wójt Gminy Telatyn Elżbieta Stąsiek – Witkowska, która wyraziła również radość ze zorganizowanego spotkania z Seniorami. W dalszej części odbyły się dwie prelekcje. Pierwszą wygłosiła aspirant Urszula Świderek – kierownik Posterunku Policji w Łaszczowie, która zwróciła szczególną uwagę na zagrożenia jakich mogą doswiadczyć Seniorzy w codziennym życiu. Opowiadała jak należy się zachować w takich sytuacjach i gdzie należy szukać pomocy. O znaczeniu zdrowia i roli wczesnego zapobiegania chorobom opowiadał Dyrektor Centrum Medycznego im. Stanisława Starowieyskiego w Łaszczowie pan doktor Marian Domagała. W swej prelekcji zwrócił również uwagę na choroby nowotworowe odnosząc je zarówno do kobiet ( nowotwór piersi i szyjki macicy) jak i mężczyzn ( nowotwór prostaty, nerki i płuc).

Część artystyczną przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Poturzynie, które wystąpiły ze specjalnym programem artystycznym pt. ,,Pod zielonym jaworem", nad którym czuwała pani Maria Kołodziej – Dyrektor Szkoły. W ich wykonaniu można było usłyszeć m.in. piosenki ,,Różyczka", ,,Płynie Wisła, płynie...", ,,Pojedziemy na łów" oraz tytułową ,,Pod zielonym jaworem". Dobrane do tematyki piosenek rekwizyty jak również choreografia stworzyły niezapomniany układ artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. Od Dzieci Seniorzy otrzymali również pamiątkowe kartki z życzeniami. Ze specjalnym występem zaprezentowały się również panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nowosiółkach – Iwona Żołnierzów oraz Iza Kozak, które przygotowały krótką, humorystyczną inscenizację pt. ,,W kolejce do KRUS – u". Wiersze własnego autorstwa, napisane specjalnie na okoliczność spotkania z Seniorami zaprezentowała również regionalna literatka pani Wińczysława Bartecka, która swoimi utworami uświetnia gminne uroczystości. Poczęstunek dla Seniorów przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie Gminy Telatyn. W miłej, sympatycznej atmosferze czas upływał bardzo szybko. Wspólne rozmowy, śpiewy i biesiada przy akordeonie trwała do późnych godzin wieczornych.

Organizatorem wydarzenia była Wójt Gminy Telatyn Elżbieta Stąsiek – Witkowska, współorganizatorami zaś Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Telatyn.

 

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

Dzisiaj jest: 22 Maj 2018
Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj84
Wczoraj103
Tydzień187
Miesiąc1858
Wszystkie443137