• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Wspominali zasłużonych Strażaków

b_200_0_16777215_00_http___www.telatyn.pl_images_phocagallery_2016_11_zaduszki_thumbs_phoca_thumb_l_dsc05100.jpgListopad to w tradycji chrześcijańskiej miesiąc, w którym odwiedzamy groby najbliżyszych, by modlić się w ich intencji. O zmarłych w ostatnim czasie druhach nie zapomnieli także ich koledzy strażacy, którzy licznie przybyli 5 listopada br do parafii pw. Św Anny w Gródku, by podczas Zaduszek Strażackich powiatu tomaszowskiego wyrazić swoją pamięć i wdzięczność wobec tych, którzy już odeszli.

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. Stanisław Szałański – Kapelan Powiatowy Straży Pożarnych w Tomaszowie Lubelskim w koncelebrze z ks. Proboszczem Mieczysławem Szynalem oraz ks. Rafłem Ćwikłą. W uroczystości uczestniczył Starosta Powiatu tomaszowskiego – pan Jan Kowalczyk, Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Tomaszowie Lubelskim na czele z Komendantem Powiatowym PSP st.bryg. Stanisławem Kielechem oraz z-cą Komendanta PSP mł.bryg. Andrzejem Mandziukiem jak również licznie przybyli przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu tomaszowskiego z poszczególnych gmin. Wśród obecnych nie zabrakło także Strażaków z Gminy Telatyn, którą reprezentowała 15 osobowa grupa z poszczególnych Ochotniczych Jednostek na czele z Gminnym Komendantem OSP druhem Zbigniewem Wroną i Komendantem Honorowym OSP druhem Lechem Nowosadowskim. Strażacy z Gminy Telatyn w szczególny sposób modlili się za swoich zmarłych w ostatnim czasie kolegów: druha Władysława Czopa – długoletniego członka OSP Nowosiółki, druha Henryka Kowalczyka – długoletniego członka OSP Telatyn I, druha Lecha Pawłowskiego – długoletniego członka OSP Nowosiółki oraz druha Dariusza Lepionkę – członka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Poturzynie. Po części oficjalnej odbyło się okolicznościowe spotkanie, podczas którego nie brakowało wspólnych rozmów i sentymentalnych wspomnień.

 

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

Dzisiaj jest: 22 Maj 2018
Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj84
Wczoraj103
Tydzień187
Miesiąc1858
Wszystkie443137