• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Dzień Drzewa w Żulicach

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2016_10_fotkidziendrzewa_thumbs_phoca_thumb_l_fotka11.jpgW dniu 12 października w Szkole Podstawowej w Żulicach uroczyście świętowano Dzień Drzewa. Święto to jest programem edukacji ekologicznej, którego celem jest przede wszystkim podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi, poprzez podejmowanie konkretnych działań w tym zakresie. Jednym z najbardziej widocznych działań a zarazem najbardziej skutecznym i prostym jest niewątpliwie sadzenie drzew, które integruje wokół tej inicjatywy społeczności lokalne.

 To właśnie z okazji obchodzonego Święta Drzewa do Szkoły w Żulicach zaproszona została pani Elżbieta Szumarek – specjalista służby leśnej z Nadleśnictwa Mircze. Podczas swojej prezentacji Pani Szumarek przedstawiła uczniom krótką prelekcję na temat lasów, podkreślając jak należy o nie dbać i jak ludzie mogą pomóc w utrzymaniu tego ważnego składnika środowiska. Kolejnym punktem spotkania było krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów, a następnie wręczono nagrody dla wszystkich uczestników konkursu plastycznego ,,MÓJ PRZYJACIEL- DRZEWO". Niestety pogoda nie pozwoliła na zasadzenie dębów na terenie przyszkolnego parku, jak też na rozpalenia ogniska, aczkolwiek to przedsięwzięcie jest planowane w najbliższej przyszłości, w miarę dobrych warunków pogodowych.

Na zakończenie spotkania odbyła się dyskoteka z licznymi zabawami i konkursami.

 

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

Dzisiaj jest: 22 Maj 2018
Imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj85
Wczoraj103
Tydzień188
Miesiąc1859
Wszystkie443138