• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Zatrudnienie pracowników w gospodarstwie rolnym do prac sezonowych

b_200_0_16777215_00___images_foto_news_2018_08_LIR.pngPracodawca (rolnik) pierwsze kroki musi skierować do powiatowego urzędu pracy, gdzie składa wniosek o wydanie zezwolenia na pracę sezonową. We wniosku należy określić m.in. proponowane wynagrodzenie, wymiar czasu pracy albo liczbę godzin pracy w tygodniu lub miesiącu, rodzaj umowy będącej podstawą wykonywania pracy oraz okres ważności zezwolenia. Do wniosku należy dołączyć dowód wpłaty w wysokości 30 złotych za każdy składany wniosek (w tytule konieczne jest wskazanie imienia i nazwiska każdego cudzoziemca, dla którego składany jest wniosek) oraz oświadczenie o niekaralności.

Gdy cudzoziemiec dopiero stara się o wjazd do Polski w celu wykonywania pracy sezonowej, starosta weryfikuje wniosek i jeśli spełnione są warunki wpisuje go do ewidencji wniosków w sprawie pracy sezonowej. Wpisanie do ewidencji następuje w terminie do 7 dni roboczych od daty złożenia wniosku bez braków formalnych (lub 30 dni kalendarzowych gdy prowadzone jest postępowanie wyjaśniające). Przyszły pracodawca otrzymuje zaświadczenie o takim wpisie, które następnie przekazuje cudzoziemcowi. Zaświadczenie to jest podstawą do wydania wizy w celu wykonywania pracy sezonowej lub w przypadku, gdy cudzoziemiec wjeżdża w ruchu bezwizowym, służy jako potwierdzenie celu wjazdu do Polski. Po przyjeździe cudzoziemca pracodawca informuje o tym powiatowy urząd pracy zgodnie z określonym w tym celu wzorem oświadczenia. Przedstawia urzędowi kopię jego paszportu oraz podaje jego adres zamieszkania w Polsce. Od tego momentu można legalnie powierzać wykonywanie pracy cudzoziemcowi oczekując na wydanie finalnego zezwolenia.

pełna treść w załaczniku:

 

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 18 Luty 2019
Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
Wczoraj9
Tydzień9
Miesiąc204
Wszystkie453901